۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی خراسان جنوبی اضافه می شود

۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی خراسان جنوبی اضافه می شود

به گزارش ایت بال وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: با بهره برداری از 55 پروژه ورزشی در خراسان جنوبی، 120 هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه می شود.


مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه نیمه تمام سالن ورزشی در شهرستان فردوس در جمع خبرنگاران اضافه کرد: همین طور در این سفر پروژه های جدیدی کلنگ زنی می شود و ۷۰ هزار متر مربع فضای ورزشی در آینده اضافه خواهد شد.
وی گفت: فضای ورزشی خراسان جنوبی باتوجه به پروژه های قابل افتتاح و در دستور کار به وضعیت مطلوب می رسد و بیان کننده نگاه ویژه دولت در این حوزه می باشد.
وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: باتوجه به استعداد جوانان این استان در حوزه ورزش امیدواریم با استفاده از این زیرساخت ها ثمرات خوبی را در حوزه ورزش و جوانان و توسعه استان داشته باشیم.
سلطانی فر در دومین روز سفر به خراسان جنوبی با همراهی استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی از پروژه نیمه تمام سالن ورزشی در شهر فردوس بازدید کرد.
این سالن ورزشی با ۲ هزار متر مربع مساحت در سال ۸۸ کلنگ زنی شد و با هزینه شدن بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از آن زمان تا حالا ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
سالن ورزشی استاندارد فردوس بزرگترین پروژه ورزشی استان پس از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند است و در این سالن جایگاه مناسب برای هزار و ۲۰۰ نفر تماشاچی، فضای اداری و رختکن تعبیه شده، همین طور امکان انجام همه ورزش های سالنی در آن وجود دارد.
۶ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه است که در صورت تامین این سازه ورزشی در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
در بازدید امروز وزیر ورزش و جوانان قرار شد که ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز این طرح توسط وزارت ورزش و جوانان و ۵۰ درصد اعتبار توسط استانداری خراسان جنوبی تامین گردد تا این طرح نیمه تمام به سرانجام برسد.
وزیر ورزش و جوانان عصر روز گذشته - چهارشنبه - برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح های مختلف و افتتاح چند طرح ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.
مسعود سلطانی فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است بعد از ورود به بیرجند راهی شهرستان مرزی زیرکوه شد و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.
وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) ابتدا ۲ طرح ورزشی را در شهرستان سرایان افتتاح نمود و سپس به شهرستان های فردوس و بشرویه رفت.
افتتاح طرح های ورزشی در شهرستان طبس و بازدید از طرح های نیمه تمام از دیگر برنامه های چهارمین سفر سلطانی فر به خراسان جنوبی است.
۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرائی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان شروع می شود.
با افتتاح این طرح ها حدود ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان افزوده می شود.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر، مدیرکل امور استانها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر ۲ روزه همراهی می کنند.
استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان فردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.منبع:

1400/01/12
15:04:12
5.0 / 5
973
تگهای خبر: استاندارد , سالن , مقاوم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیلیارد