رییس فدراسیون كوهنوردی:

790كوهنورد از سال 90تا96 در كوههای كشور جان باختند

790كوهنورد از سال 90تا96 در كوههای كشور جان باختند

ایت بال: خرم آباد - رییس فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی كشور اظهار داشت: 790كوهنورد، كوهپیما و كوهگرد از سال 90تا 96 در كوههای كشور جان خویش را از دست داده اند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا رضا زارعی روز شنبه در مجمع انتخاباتی هیات كوهنوردی استان در سالن جلسات اداره كل ورزش و جوانان لرستان اظهار نمود: یك میلیون كوهپیما و كوهنورد در دامنه های كوه های سراسر كشور فعالیت می نمایند كه تنها 10درصد از آنان سازمان یافته اند.
وی با اشاره به 64هزار ورزشكار سازمان یافته در این رشته ورزشی در كشور اظهار داشت: تابحال آماری از ورزشكاران سازمان یافته در سال 96 در دست نیست و باید تا آخر سال منتظر ماند.
وی با اشاره به اینكه در سال قبل 10مدال طلای توسط هیمالیا نوردان و سنگ نوردان كسب شده است اضافه كرد: ورزشكاران در این رشته ورزشی در رقابت های مختلف قاره ای موفق به كسب 30مدال شده اند.
زارعی به بودجه 15میلیارد ریالی فدراسیون در سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: تنها68درصد از این بودجه تخصیص داده شد اما با عنایت به این میزان رشد قابل توجهی را در این ورزش شاهد بودیم.
وی به 24هزار عضو فدراسیون اشاره نمود و اظهار داشت: 21هزار 600نفر از این تعداد خدمات دریافت كرده اند و فدراسیون با 820امتیاز برترین فدراسیون در زمینه آموزش معرفی شده است.
وی عدم كمك مالی وزارت ورزش به فدراسیون كوهنوردی را تاكید وزارتخانه بر ورود بخش خصوصی دانست.
وی به برگزاری 11دوره مسابقات در بخش نونهالان در چهار سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: برای برگزاری هر دوره مسابقات جام فجر 750میلیون ریال هزینه دارد و تمام تلاش خویش را می نماییم تا بتوانیم ورزشكاران را برای مسابقات جهانی جاكارتا در اندونزی آماده نماییم.
وی به گرفتار شدن اعضای تیم كوهنوردی خراسان رضوی در اشترانكوه اشاره نمود و اظهار داشت: هشت نفر از این تیم بیمه بوده و توسط باشگاه حمایت می شدند كه در تلاش هستیم طرف قرارداد بیمه را به پرداخت حق آنان مجاب نماییم اما (جوكار) كوهنورد لرستانی تنها بیمه ورزشی بوده و بی خبر هستیم كه هیات خراسانی این كوهنورد را تحت پوشش قرار داده است.
آرش قیاسیان در مجمع انتخاباتی هیات كوهنوردی استان لرستان بعنوان رئیس جدید این هیات انتخاب و معرفی گردید.
3210/6060


1396/12/06
13:55:33
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیلیارد