توسط دانش بنیان ها؛

۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در كشور تولید می شود

۲۰ ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در كشور تولید می شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام نمود: شرکت های دانش بنیان می توانند برای تولید 20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور اقدام نمایند.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی شرکت هایی است که در تلاش هستند تا بازار داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را رونق دهند.
تولید داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی ارتباط مستقیم با سلامتی افراد جامعه دارد و می تواند در کنار تامین سلامت مصرف کنندگان، نقشی جدی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.
بر همین اساس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده است در یک برنامه ۵ ساله، مقرر است ۲۰ ماده اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور تولید شود. محصولاتی استاندارد که با کمک توان و تخصص شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه به تولید می رسد و روانه بازار خواهد شد.
این برنامه ۵ ساله که در قالب ۲۰ پروژه ملی در حال اجرا می باشد، می تواند ۶۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان آورد و برای ۴۰۰ نفر نیز اشتغال زایی کند.
از جمله این مواد اولیه و کاربردی مورد نیاز در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی می توان به موادی چون ویتامین آ پالمیتات، آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل تترا پالمیتات، آسکوربیل گلوکزید و کوجیک اسید دی پالمیتات اشاره نمود.
در این برنامه تلاش می شود تا مواد اولیه حوزه آرایشی که بر پایه پالمتیک اسید یا ایزوپالمتیک هستند و تنوع و حجم بالایی از مصرف و ارزبری را دارند، توسط شتابدهنده ها و شرکت های دانش بنیان به تولید برسد.

1400/02/25
10:47:08
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: استاندارد , سلامت , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد