كمك ۱۳۵ میلیارد تومانی جامعه ورزش و جوانان به اقشار لطمه دیده

كمك ۱۳۵ میلیارد تومانی جامعه ورزش و جوانان به اقشار لطمه دیده

مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: مجموع کمک های جامعه ورزش و جوانان در قالب بسته های بهداشتی و کمک معیشتی در دوران کرونا 135 میلیارد تومان بوده که توسط ادارات کل ورزش و جوانان استانها و ادارات شهرستانی، سمن های جوانان، باشگاه های ورزشی و خیرین انجام شده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، جعفر سطوتی درباب کمک های مومنانه جامعه ورزش و جوانان در دوران کرونا اظهار داشت: در موضوع نقش جامعه ورزش و جوانان در برخورد با مسئله کرونا، اقدامات ارزشمندی انجام شده است، بطوریکه از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور، بلافاصله کارهای ورزشی محدود و کنترل و همین طور ستاد مقابله با کرونا در ورزش تشکیل شد که این ستاد از اسفند سال قبل تا حالا ۴۲ بار تشکیل جلسه داده و نقشه راه و برنامه راهبردی ورزش کشور را در وضعیت کرونا تدوین کرده است.
وی افزود: باتوجه به لطمه خیلی از مشاغل و کسب وکارها در دوران کرونا و عنایت به رهنمود مقام معظم رهبری برای کمک مومنانه و مواسات اسلامی به اقشار لطمه پذیر، رزمایش کمک مومنانه با صدور بیانیه مقام عالی وزارت ورزش و جوانان شروع به کار کرد که در این رزمایش سمن های جوانان در سراسر کشور در هماهنگی و همکاری نزدیک با ادارات کل ورزش و جوانان استانها وارد میدان شدند و علاوه بر تهیه و توزیع بسته های بهداشتی که از شروع کرونا انجام شده بود، در موضوع تهیه و توزیع بسته های معیشتی هم وارد عمل شده و کمک های شایان توجهی داشتند.
سطوتی اضافه کرد: جامعه ورزش هم این کار را شروع کرد بطوریکه فدراسیون ها و هیئت های ورزشی، ادارات ورزش و جوانان استانها و شهرستان ها، باشگاه های ورزشی، قهرمان و چهره های ورزشی پای کار آمدند و کمک های قابل توجهی کردند.
وی عنوان کرد: بر اساس گزارش رسمی از ادارات کل ورزش و جوانان استانها، در حوزه تهیه و توزیع بسته های بهداشتی شامل (ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش، گان و...) جمع کمک های انجام شده معادل ۱۹ میلیارد تومان بوده است که توسط چهار گروه ادارات ورزش و جوانان استانها و ادارات شهرستانی، سمن های جوانان، هیات ها و باشگاه های ورزشی و خیرین و چهره های ورزشی صورت گرفته است.
مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در حوزه بسته های کمک معیشت نیز این چهار گروه تا امروز حدود ۱۰۷ میلیارد تومان کمک جمع آوری و بین اقشار لطمه دیده و محروم توزیع کرده اند که این کمک ها همچنان ادامه دارد.
وی به کمک فدراسیون های ورزشی در این عرصه اشاره نمود و اظهار داشت: فدراسیون های ورزشی در سطح ملی هم وارد عمل شدند و تعداد ۲۳ هزار و ۵۵۸ بسته اقلام بهداشتی به ارزش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان توسط ۲۹ فدراسیون جمع آوری و توزیع شد. همین طور قهرمانان و چهره های ورزشی نیز در این عرصه به صورت داوطلبانه ورود کردند و معادل ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بسته بهداشتی در کشور تهیه و توزیع کردند.
سطوتی گفت: در بحث بسته های کمک معیشت نیز در قالب رزمایش کمک مومنانه و همت پهلوانانه در مناسبت های مختلف حدود دو میلیارد تومان توسط فدراسیون ها و حدود ۲ میلیارد تومان توسط چهره ها و قهرمانان ورزشی جمع آوری و توزیع شده است. فدراسیون جانبازان و معلولین هم در این کمک های مومنانه مشارکت داشته و فدراسیون تکواندو هم نخستین فدراسیونی بود که رزمایش کمک مومنانه را شروع کرد.
وی اشاره کرد: جمع کل این کمک ها شامل بسته های بهداشتی و بسته های معیشتی در دوران کرونا حدود ۱۳۵ میلیارد تومان تا به امروز بوده است که این کمک ها توسط ادارات کل ورزش و جوانان استانها و ادارات شهرستانی، سمن های جوانان، باشگاه ها ورزشی در استان های مختلف، چهره ها و قهرمانان ورزشی، خیرین و فدراسیون ها وهیات های ورزشی انجام شده است.

وی گفت: تا زمانی که کرونا ادامه داشته باشد، این کمک ها نیز ادامه خواهد داشت و امیدواریم با اختتام کرونا این کمک ها برای رفع دیگر مشکلات و مسائل مردم لطمه دیده و محروم استفاده گردد.
مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از جوانان و ورزشکاران و قهرمانان و چهره های ورزشی که در دوران کرونا پای کار آمدند و در مراکز درمانی کمک های فراوانی کردند نیز تشکر کرد و اظهار داشت: در روز ۱۷ شوال که مصادف با روز فرهنگ پهلوانی است، از تعدادی از این عزیزان تقدیر گردید که در نظر داریم این مراسم را برای بار دوم در روز فرهنگ پهلوانی سال بعد هم برگزار و از تعدادی دیگر از مدافعان سلامت تقدیر نماییم. جای خوشی است که در روزهای الله دهه فجر نیز جامعه ورزش و جوانان در بیشتر استانها از مدافعان سلامت تجلیل و قدردانی کرده اند.
وی به طرح (نذر رهایی) اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح یکی دیگر از برنامه های ما در امتداد کمک مومنانه است که با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران در روز ۱۹ اسفند ماه برگزار می شود و جامعه ورزش در این برنامه به آزادسازی برخی هموطنان محکوم به جرایم غیر عمد خصوصاً جرایم مالی غیر عمد کمک خواهدنمود.
سطوتی اشاره کرد: موارد با کمک سیستم قضایی و بسیج ورزشکاران جمع آوری شده و این کار با محوریت معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و همکاری فدراسیون ها و هیات ها و چهره های ورزشی در سراسر کشور صورت خواهد گرفت که امیدوارم بتوانیم با کمک هایی که از جامعه ورزش جمع آوری می نماییم، برخی از این هموطنان را از بند برهانیم.

وی ادامه داد: برای آزادسازی این عزیزان در این طرح گذشته از جمع آوری کمک های مالی جامعه ورزش از کمک های معنوی پیشکسوتان و چهره های ورزشی برای ستاندن رضایت شاکیان نیز استفاده خواهد شد.1399/11/26
15:49:09
0.0 / 5
881
تگهای خبر: باشگاه , سلامت , سیستم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد