برای دسترسی افراد به اینترنت؛

موشك روسی ۳۶ ماهواره اینترنتی انگلیس را به فضا برد

موشك روسی ۳۶ ماهواره اینترنتی انگلیس را به فضا برد

شرکت انگلیسی وان وب 36 ماهواره را با کمک موشک سایوز به مدار زمین فرستاد. این قسمتی از طرح شرکت برای تامین اینترنت ماهواره ای است.


به گزارش ایت بال به نقل از اسپیس، یک موشک سایوز ۳۶ ماهواره اینترنتی متعلق به شرکت انگلیسی «وان وب» را به مدار زمین برد. به این ترتیب، شرکت مذکور بعد از نجات از ورشکستگی، پروژه اینترنت ماهواره ای خودرا از سرگرفت. موشک سایوز حامل این ماهواره ها از «کازمودروم وستوچنی» واقع در شرق روسیه و نزدیک مرز چین به فضا پرتاب شد. هرکدام از این ماهواره ها به اندازه یک ماشین لباسشویی بودند و حدود ۴ ساعت طول کشید تا در فضا رها شوند. وان وب در یک توئیت اعلام نمود: ماموریت موفقیت آمیز بود. ما سیگنال های هر ۳۶ ماهواره را دریافت کردیم.
عملیات روز گذشته، چهارمین پرتاب وان وب برای دستیابی به هدف این شرکت جهت تامین دسترسی افراد به اینترنت است. این شرکت انگلیسی تا حالا ۱۱۰ ماهواره در مدار زمین قرار داده است. وان وب تصمیم دارد ناوگانی از ماهواره های کوچک را در مدار زمین قرار دهد تا اینترنت را برای شهروندان فراهم آورد. البته برای ایجاد چنین شبکه ای به حدود ۲.۵ میلیارد دلار سرمایه نیاز است تا ۶۵۰ ماهواره برنامه ریزی شده به فضا ارسال و زیربنای مورد نیاز نیز روی زمین راه اندازی شود.

1399/09/29
14:39:42
5.0 / 5
998
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد