ردیاب شخصی خودرو

ردیاب شخصی خودرو

از ردیاب خودرو برای مقاصد مختلفی استفاده می‎شود. چند دلیل از مهمترین دلایل استفاده از ردیاب را در ادامه بررسی می كنیم.


شاید مهمترین عاملی که ما را از استفاده ردیاب خودرو دور نگه میدارد، این است که دلیلی برای این کار نمیبینیم. از این وسیله برای مقاصد مختلفی استفاده میشود. به هر دلیلی اگر نیاز دارید بدانید خودرو شما الان کجاست یا در طی زمانی که در اختیار شما نبوده، کجا تردد کرده، باید از یک ردیاب ماهواره ای استفاده کنید. چند دلیل از مهمترین دلایل استفاده از ردیاب به شرح زیر هستند:

 

دلیل اول: رهگیری خودرو در هنگام سرقت

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، تحریمها و لطمات اقتصادی ناشی از کرونا، آمارها نشان داده سرقت روند رو به رشدی دارد. در مورد خودرو، پیدا شدن هرچه سریعتر خودرو سرقتی باعث میشود تا آسیب کمتری وارد شده و هزینههای کمتری به مال باخته وارد شود. تجربه نشان داده پیدا کردن خودرو مسروقه در کوتاه مدت ممکن نیست. در برخی مواقع حتی پلاک جعلی بر روی خودرو نصب میگردد تا کار پلیس سخت تر باشد. اما پیدا کردن مکان ماشین به کمک مکان یاب در هر لحظه و در کسری از ثانیه امکان پذیر خواهد بود. ایران ای وی ال کمک میکند تا بتوانید برای حفظ اموالتان راهکار مناسبی پیدا کنید.

 

دلیل دوم: رهگیری رانندگی اعضای خانواده

اگر فرزند نوجوانی دارید که تازه رانندگی یاد گرفته یا پدر و مادر سالمندی دارید که مستقل از شما زندگی میکنند، دلایل خوبی دارید تا برای حفظ ایمنی آنها از ردیاب ماشین استفاده کنید. سرعت رانندگی، مسیر حرکت و موقعیتی که خانواده شما در طول استفاده از خودرو دارند، میتواند اطلاعات خوب و مهمی برای حفظ ایمنی ایشان در اختیار شما قرار دهد. شاید نوجوان در محلی نا مناسب رفت و آمد داشته باشد. شما میتوانید بدون آنکه او مطلع شود یا غرور والدین پا به سن گذاشته خود را لکه دار کنید، خیالتان از ایمنی عزیزانتان را تضمین کنید.

جهت تهیه و خرید انواع ردیاب به سایت ایران ای وی ال مراجعه کنید.

 

دلیل سوم: امنیت سرنشینان خودرو

در ردیاب همراه ویژگیهای زیادی گنجانده شده که میتواند در شرایط بحرانی جان سرنشینان را نجات دهد. به عنوان مثال سیستم هشدار ایمنی که در مواقع اضطراری با فشردن دکمه، سیگنال قوی موقعیتی ساطع میکند و به گیرنده سیگنال اعلام خطر میکند. یا سیستم ارسال صدا از طریق اینترنت که میتواند صدای داخل خودرو را فعال کند و برای مخاطب ارسال کند تا اگر شخصی وارد خودرو شده و عمل مجرمانه ای انجام میدهد، مخاطب از این خطر آگاه شود. یا در صورت بروز تصادف در خودروهای جدید، این امکان برای برخی ردیابها وجود دارد تا این موضوع را به مخاطب اطلاع رسانی کند.

 

انواع مختلف ردیابهای خودرو کدامند؟

در اینجا قصد داریم انواع مختلف ردیاب ماشین را برایتان شرح دهیم تا بتوانید بهترین مدلها را برای خرید انتخاب کنید. اگر خود شما اطلاعات کافی داشته باشید. در این صورت مسئولان سایت ایران ای وی ال بهتر میتوانند شما را در تهیه بهترین GPS ماشین یاری کنند.

جهت تهیه و خرید انواع ردیاب به سایت ایران ای وی ال مراجعه کنید. و با نصب اپلیکیشن ویژن ردیاب کنترل دستگاه ردیاب خویش را در دست داشته باشید.

 

ردیاب با منبع تغذیه باتری

این نوع ردیاب که رایج ترین نوع ردیابها هستند، توسط بیشترین بخش مشتریان انتخاب میشوند. در مورد این موقعیت یابها بایستی دقت داشت که باتری انتخابی برای آنها بایستی از نوع مناسب با طول عمر بالا باشد. از آنجایی که ردیاب آنلاین معمولا در خودرو رها میشود، بایستی به طور دوره ای به آن رسیدگی کرد تا باتری تمام نشود. شارژ بودن همیشگی باتری تضمین میکند تا در مواقع اضطراری ردیاب شما فعال و در حال کار باشد. پس مثل همه موارد، توصیه میکنیم باتری را هم از فروشنده معتبر و قابل اعتماد و همچنین از برندهای خوشنام تهیه کنید.

 

ردیاب با منبع تغذیه سوکتی

این نوع از ردیاب مخصوص کاربرانی است که کمی راحت طلب هستند. البته بایستی در نظر بگیریم ضریب اطمینان این نوع ردیاب از بقیه بالاتر است. این نوع ردیاب به کمک سوکتها و اتصالات خود، برق را مستقیما از برق خودرو تامین میکند. همین امر باعث میشود که حتما در هنگام استفاده از خودرو، ردیاب شما فعال باشد. در چنین مواردی معمولا هیچوقت ردیاب خودرو در مواقع اضطرار غیر فعال نخواهد بود. البته بایستی همیشه دقت کنید تا ردیاب شما به دلیل خرابی اتصالات یا عوامل مشابه، غیر فعال نباشد. همچنین مهم است بدانید این دستگاه چه میزان از برق خودرو شما مصرف میکند. چرا که ممکن است براثر خاموشی طولانی مدت خودرو شما، این مصرف برق باعث تخلیه باتری شود.

 

ویژگیهای کلیدی ردیاب خودرو کدامند؟

متاسفانه برخی مدلهای ردیاب مخفی وارد شده به بازار ویژگیهای اصلی مورد نیاز کاربران را ندارند. بنا بر این بایستی قبل از خرید از این ویژگیها آگاه شوید تا موقع خرید این موارد را از فروشنده بخواهید. البته فروشندگان معتبر مانند ایران ای وی ال برای حفظ جایگاه خود نزد مشتریان، تنها مواردی را برای فروش قرار میدهند که بتوانند نیازهای مشتری را برآورده کنند.

 

قیمت ردیاب خودرو

ردیاب ارزان خودرو که بتواند نیاز مشتری را هم به طور کامل برآورده کند، دست نیافتنی نیست. امروز به دلیل افزایش رغبت مشتریان در ایران به این محصول، مدلهای خوب از برندهای معتبر وارد ایران میشود. فروشندگان تخصصی ردیاب خودرو و دزدگیر ماهواره ای نیز در ایران فعالیت خوب و گسترده ای دارند. از جمله میتوان ایران ای وی ال را نام برد که خدمات خوب و پشتیبانی راضی کننده ای دارد و همچنین از نرم افزارهای به روز برای موبایل هم بهره مند است.

 

دسترسی به سیگنال

در هنگام خرید مطمئن شوید لایسنس دستگاه برای کشور ایران فعال است. این موضوع بخصوص برای خرید از اینترنت یا سفارش از سایتهایی مثل علی بابا یا آمازون اهمیت پیدا میکند. از طرف دیگر کیفیت محصول در آنتن دهی آن در مکانهای مختلف بسیار تاثیر خواهد داشت. محصولات با برندهای متفرقه ممکن است در برخی مناطق که سیگنالهای ماهواره ای ضعیف تر هستند یا در شرایط آب و هوایی نا مناسب، عملکرد دقیقی نداشته باشند یا کلا غیر فعال شوند.

 

دکمه درخواست کمک (SOS)

ویژگی کلیدی ردیابهای خودرو، کارایی در مواقع اورژانسی است. پس حتما دقت داشته باشید دکمه درخواست کمک در ردیاب شما موجود باشد. امیدوارم هرگز از این دکمه استفاده نکنید ولی داشتن این امید که در مواقع خطر میتوانید به صورت اورژانسی به اطرافیان خود اطلاع دهید امر بسیار دلگرم کننده ای است. دکمه درخواست کمک، نیاز به کمک را به مخاطب اعلام میکند و این میتواند برای واکنش سریع به موقعیت خطرناک کمک شایانی بکند.

 

چه ویژگیهای فرعی برای یک ردیاب وجود دارد؟

ویژگیهای اصلی در بالا قید شد. ولی برای این که بین چند گزینه موجود که شرایط اصلی را دارا هستند و همگی توسط فروشنده معتبر ارائه میشوند و برند خوشنامی هم دارند، یکی را انتخاب کنیم میتوانیم به ویژگیهای فرعی آن توجه کنیم.

 

ضد آب بودن

درست است که معمولا ردیاب را داخل ماشین نصب میکنند. ولی بعضی مواقع برای این که ردیاب توسط سارقین یا حتی سرنشینان، کشف نشود و آسیب نبیند، آن را در زیر خودرو یا در محفظه موتور خودرو جاسازی میکنند. بعنوان مثال می‎توان ردیاب مگنتی را نام برد. در چنین مواردی نیاز است ردیاب ما ضد آب باشد.

 

حریم شخصی

درست است که این وسیله کاربرد خوبی دارد ولی در صورتی که غریبه ای به آن دسترسی پیدا کند، اطلاعات شخصی ما ممکن است در اختیار فرد نااهل قرار بگیرد. پس بهتر است از ردیابهایی استفاده کنیم که با رمز شخصی محافظت میشوند. همچنین نرم افزارهای ردیاب که روی رایانه یا تلفن همراه هوشمند نصب میشوند نیز باید از نظر امنیت اطلاعات تایید شده باشند. نرم افزارهای ارائه شده برای ردیابهای ایران ای وی ال همگی از به روز ترین و قوی ترین سیستمهای حفظ امنیت اطلاعات شخصی بهره مند هستند.

 

محل قرار گیری و باکس نصب

بهتر است از ردیابهایی استفاده کنید که باکس نصب مناسب، محکم و کم حجمی دارند. این کار باعث میشود ردیاب شما دیده نشود و همچنین بر اثر عوامل محیطی آسیب نبیند.

 

نوع و نحوه اطلاعات ارائه شده و میزان ذخیره سازی

بسته به نیاز شما ممکن است اطلاعات ارائه شده توسط ردیاب متفاوت باشد. مثلا نیاز دارید اطلاعات مربوط به مکان خودرو برای چند روز ذخیره شوند؟ آیا نیاز به میکروفون فعال و ارسال صدای داخل خودرو دارید؟ آیا نیاز به هشدار تخطی از سرعت مطمئنه دارید؟ آیا نیاز به هشدار در صورت ورود به منطقه خاص را دارید؟ با اخذ پاسخ این سوالات از کارشناس فروش ردیاب میتوانید ویژگیهای مورد نیاز خود از یک ردیاب را معین کنید.

امیدوارم توانسته باشیم در حد توان برای خرید ردیاب خودرو و ردیاب شخصی به شما یاری برسانیم. برای اطلاعات بیشتر کارشناسان سایت ایران ای وی ال در خدمتتان هستند.

 

1399/09/13
18:49:28
5.0 / 5
1317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیلیارد