ناسا پس از ۸ ماه به وویجر۲ فرمان داد

ناسا پس از ۸ ماه به وویجر۲ فرمان داد

ناسا پس از 8ماه تلاش بی وقفه موفق شد تماس خود با فضاپیمای وویجر 2 را برقرار كند. این فضاپیما در آگوست سال 1977 برای مطالعه بر روی منظومه شمسی به فضا پرتاب شد.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، ارتباطات رادیویی با وویجر ۲ از هشت ماه قبل متوقف گردید. علت این امر به روزرسانی دیش مخابراتی دی اس اس ۴۳ در استرالیا بود. هم اکنون این به روزرسانی به انتها رسیده و در تاریخ ۲۹ اکتبر نخستین سیگنال به سمت وویجر ۲ ارسال شد.
از این طریق فرامین تازه ای برای فضاپیمای مذکور ارسال شد و دریافت پیام تأیید آن سبب خوشی مهندسان ناسا شد. وویجر ۴۳ ساه هم اکنون بیش از ۱۸.۸ میلیارد کیلومتر از زمین فاصله گرفته و از منظومه شمسی نیز خارج شده تا مطالعات گسترده ای بر روی سایر سیارات دوردست انجام دهد.
با توجه به تکیه این فضاپیما بر منبع سوخت هسته ای، فضاپیمای مورد اشاره می تواند برای چند سال دیگر عملیاتی باقی بماند و اطلاعات خودرا به زمین بفرستد. هم اکنون آنتن دیش دی اس اس ۴۳ در استرالیا تنها آنتنی است که از قدرت کافی برای ارسال و دریافت سیگنال به وویجر ۲ برخوردار می باشد. در جریان به روزرسانی مورد اشاره فرستنده های جدید، یک سیستم گرمایش و سرمایش تازه و منبع برق قدرتمند و برخی تجهیزات الکترونیکی تازه نصب شده است.
پیش از این دو ایستگاه رادیویی زمینی در آمریکا و اسپانیا کماکان قادر به برقراری ارتباط با وویجر ۲ بودند. اما با خروج وویجر ۲ از منظومه شمسی برد آنتن های آنها به این فضاپیما نمی رسد.

1399/08/15
23:06:18
5.0 / 5
796
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد