چاقی چه تاثیری روی بازو دارد؟

چاقی چه تاثیری روی بازو دارد؟

به گزارش ایت بال با افزایش وزن ناشی از چربی، امكان دارد بخشی از چربی ها خویش را در بازوها نشان دهند و در نهایت بازو به سرعت بزرگ اما شل شود.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، با افزایش وزن، بازوها هم در معرض اضافه وزن چربی قرار می گیرند و به سرعت بزرگ اما شل و ول می شوند و فرد خیلی چاق تر بنظر می رسد و اگر روزانه فقط صد کالری اضافی مصرف کنید، حدودا هر ماه نیم کیلو به وزنتان اضافه خواهد شد و این اضافه وزن در نهایت خودرا به صورت رسوب چربی در بازو نشان میدهد.
اما این یک قاعده کلی نیست، تجمع چربی می تواند در هر جایی از بدن شما رخ دهد، اینکه کجا می رود به تیپ بدنی فرد بستگی زیادی دارد؛ بعضی ها به سرعت در باسن خود وزن می گیرند، بعضی ها بلافاصله روی شکمشان، در خیلی ها هم وزن اضافی در پایین ساق پا و بالای بازوها جمع می شود، اما در همین شرایط هم جای نگرانی وجود ندارد و فرد تصمیم گیرنده است که بدن زیبایی داشته باشد یا خیر؟
عضلات بازو
اگر بازو به دو بخش قدامی (جلویی) و خلفی (پشتی) تقسیم شود، سه عضله در جلو و دو عضله در پشت قرار دارد که عضلات بخش جلویی بازو را از آرنج خم و عضلات بخش پشتی بازو را از پشت باز می کنند.
دلایل افزایش وزن
افزایش وزن عوامل مختلفی دارد؛ رژیم غذایی یکی از مهمترین عوامل آن است، شاید غذای زیادی نخورید اما وقتی در کنار غلات تصفیه شده شکر مصرف می کنید، به آسانی میزان کالری سفارش شده روزانه را بیشتر می کنید که بطور مثال می توان به کیک های آماده، کنسروها، آب نبات، نان، ماکارونی و نوشابه اشاره نمود.
بدن قند بسیار کمی مصرف می کند و با وارد شدن قند به بدن انسولین آزاد می شود و به سرعت قند وارد شده را هضم می کند. مصرف مداوم قند می تواند منجر به افزایش سطح انسولین شود و سطح بالای انسولین در بدن بجای استفاده از قند اضافی، آنرا به صورت چربی ذخیره می کند.
حال شاید شما جزو آن دسته از افراد باشید که تیپ بدنی شما چربی اضافی خودرا در بالای بازو ذخیره می کند، سپس شما شاهد افزایش وزن در آن ناحیه و سایر نواحی بدن خواهید بود.
تاثیر شیوه زندگی بر چربی بازو
اگر شما دارای یک سبک زندگی بی تحرک هستید و خواب کافی ندارید، این را بدانید که در معرض خطر افت شدید هورمون تستوسترون قرار دارید. هورمون تستوسترون، هورمون جنسی مردانه است اما سطحی پایه ای از این هورمون هم در زنان وجود دارد. در هر دو جنس سطح تستوسترون همان موردی است که در ساختن ماهیچه ها و پشتیبانی سطح انرژی شرکت می کند.
بر طبق این مطلب که از طرف حسین تیموری زمانه، متخصص حرکات اصلاحی تهیه شده و از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: اگر مقدار تستوسترون شما بسیار کم باشد، بدن شما ممکنست چربی ذخیره کند و در مقابل رشد عضلات مقاومت کند و بازوهای شما می توانند با چرب شدن بدن قربانی و گرفتار شل شدگی شوند. از طرفی هم اگر رژیم های غذایی سخت بگیرید و ورزش در کنار رژیم غذایی جایی نداشته باشد بدون شک گرفتار افتادگی در ناحیه بازو خواهید شد.
چگونگی چربی سوزی بازو
با افزایش سن، عضلات می توانند گرفتار آتروفی (لاغر) شوند، بنا بر این بهتر است که هرچه سریع تر برای بازوها اقدام گردد و از سویی هم تجمع چربی انباشته شده در آن ناحیه خود به خود از بین نمی رود و تمریناتی وجود دارند که می توان از آنها بهره برد و با این تمرینات نه فقط از وجود چربی های بازو خلاص شد بلکه از آنها شکل زیبایی ساخت.1399/08/01
13:31:08
5.0 / 5
1837
تگهای خبر: تیم , رژیم غذایی , مقاوم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیلیارد