ورزش كودكان در زمان انتشار كرونا

ورزش كودكان در زمان انتشار كرونا

ایت بال: در زمان شیوع كرونا كودكان می توانند با انجام فعالیتهای بدنی وضعیت مناسب سیستم ایمنی بدن خویش را حفظ كنند و تا حد ممكن مانع از شیوع كرونا شوند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، مدارس و باشگاه ها هم اکنون به علت شیوع کرونا تعطیل بوده و کودکان در طول روز خانه هستند و اینکه والدین چگونه می توانند فرزندان خویش را در طول انتشار ویروس کووید۱۹ فعال نگاه دارند و سلامت آنها را حفظ کنند موضوعی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.
باید بدانیم فعال بودن سبب تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامتی و تسکین استرس می شود و می تواند مشکلات رفتاری را در کودکان کاهش داده و به آنها کمک نماید تا بهتر روی فعالیتهای خود تمرکز کنند.
سن ۳ تا ۵ سال
بر طبق این مطلب که از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی تهیه شده و در اختیار ایسنا قرار گرفته است، کودکان در سنین پیش دبستانی باید روزانه در مجموع سه ساعت با شدت های مختلف سبک، متوسط یا شدید فعالیت بدنی داشته باشند.
سن ۶ تا ۱۲ سال
در این بازه سنی هم هر روز ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی برای تقویت قلب، عضله و استخوان نیاز است و کودکان می توانند سه روز در هفته فعالیت کنند و چند بار در روز به صورت پنج تا ۱۰ دقیقه و یا یک تا ۲ بار در روز به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بازی کنند.
خارج از منزل
راه رفتن و دویدن و مسابقه های کوتاه، بازی کردن، دوچرخه سواری یا بازی با اسکیت و اسکوتر، تمرین مهارت های ورزشی با رعایت ایمنی، جهت یابی در پارک ها و بازی های گروهی با رعایت فاصله اجتمای همچون فعالیتهای بدنی است که می تواند در خارج از منزل هم مدنظر قرار گیرد.
داخل منزل
بازی کردن با اشیا درون منزل، انجام بسکتبال داخل منزل با سبد، بدمینتون با کاغذ مچاله شده، هنرهای رزمی و بازی هایی که بیشترین تحرک را دارند هم همچون ورزش های مناسب برای داخل منزل هستند.
توصیه های کلی
به صورت کلی سفارش می شود رعایت فاصله اجتماعی، عدم به اشتراک گذاشتن وسایل بازی، قرنطینه شدن و عدم مشارکت کودکان بیمار و هم رعایت اصول ایمنی از جانب والدین و کودکان مدنظر قرار گیرد تا مانع از انتقال و شیوع کرونا تا حد ممکن شود.1399/06/13
22:14:59
5.0 / 5
1670
تگهای خبر: ایمنی , بازی , باشگاه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد