راهكارهای جلوگیری از انفعال در بحران كرونا

راهكارهای جلوگیری از انفعال در بحران كرونا

انجام فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط به مدت 150 تا 300 دقیقه در هفته و 2 جلسه تمرین قدرتی در هفته می تواند بطور مشخص مانع از این شود كه بحران كرونا افراد را در وضعیت انفعالی قرار دهد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، برای پیش گیری از انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر سفارش شده که افراد از تجمع عمومی پرهیز کنند و حداقل فاصله یک تا ۲ متری متر را در اجتماع حفظ کنند. ضرورت پرهیز از تجمع عمومی به همراه سفارش های بهداشتی مربوط به مراقبت شخصی (شستن دست ها و لمس نکردن صورت)، سبب شده که افراد جامعه از ورزش در باشگاه، جایی که روزانه صدها نفر در محیط نزدیک به هم تردد می کنند و با وسایل ورزشی مشترک در تماس هستند، منع شوند.
همه گیری ویروس کرونا ممکنست حفظ شیوه زندگی فعال را گرفتار مشکل کند و به دنبال عطسه یا سرفه فرد مبتلا، در هوا انتشار یافته و روی سطوح پخش شود و سپس بوسیله دهان، بینی یا چشم ها وارد پیکر شخص جدیدی شده و او را مبتلا کند. برای همه ما، چه جوان و چه مسن، فعالیت بدنی منظم برای حفظ سلامت اهمیت دارد. فعالیت بدنی با شدت متوسط در مقایسه با زندگی بی تحرک، می تواند موجب بهبود ایمنی بدن ما شود و همین طور می تواند به کاهش احساس استرس و اضطرابی که خیلی از ما ممکنست به سبب نگرانی ناشی از این همه گیری و شنیدن خبرهای بد حس نماییم، کمک نماید.
دستورالعمل های علمی موجود، انجام فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته و ۲ جلسه تمرین قدرتی در هفته را سفارش می کنند.
به هر ورزشی که گروه های عضلانی بزرگ را با ماهیت ریتمیک فعال کند و بتوان به شکل مداوم آنرا انجام داد، ورزش هوازی می گویند. بعضی از کارهای هوازی با شدت متوسط که برای انجام آنها نیاز به مهارت چندانی وجود ندارد و در این شرایط برای بیشتر بزرگسالان سفارش می شود، شامل پیاده روی سریع، نرم دویدن، حرکات درجا، طناب زدن، حلقه زدن، دوچرخه سواری، تنیس روی میز، بدمینتون تفریحی، حرکات ریتمیک، راه رفتن روی تردمیل یا استفاده از سایر وسایل ورزش خانگی نظیر دوچرخه ثابت با شدت متوسط است.
برای داشتن ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه ورزش در هفته، لازم است روزانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش کنید و برای رسیدن به این زمان می توانید فعالیت بدنی مداوم یا متناوب در چارچوب یک یا چند نوبت ورزش در ضمن روز که بهتر است هر جلسه دست کم ۱۰ دقیقه طول بکشد، داشته باشید. البته می توانید ورزش در مقاطع زمانی ۲، ۵، ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ای، هرچقدر و هرکجا که می توانید انجام دهید.
هر دقیقه از فعال بودن، ارزش دارد و شدت فعالیت بدنی، نشان دهنده میزان سختی آن است. بعنوان یک قانون، فردی که در حال انجام ورزش هوازی با شدت متوسط است، حین ورزش قادر به صحبت کردن بوده، ولی نمی تواند آواز بخواند و در ورزش شدید نیز فرد تنها قادر به ادای چند کلمه محدود خواهد بود و مجبور است برای نفس کشیدن صحبت خودرا قطع کند.
در ادامه می توانید برخی اقدامات مفید برای حفظ فعالیت بدنی و تناسب اندام شامل کارهای هوازی و کارهای قدرتی را مشاهده کنید. برای دیدن این مطلب که از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، اینجا کلیک کنید.1399/05/30
21:38:34
5.0 / 5
1895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد