از هر 10 نفر، چند نفر در ورزش همگانی فعالند؟

از هر 10 نفر، چند نفر در ورزش همگانی فعالند؟

بر مبنای یك پژوهش برآورد شده است كه از هر ۱۰ نفر، یك یا دو نفر در حوزه ورزش همگانی مشاركت دارند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، بر طبق این پژوهش مشخص شده است که خیلی از عوامل توسعه به خود افراد مربوط نمی گردد بلکه با تسهیل در عوامل سوق دهنده محیطی و مرتفع ساختن موانع موجود، افراد با خیال آسوده ورزش همگانی را از بین فعالیتهای اوقات فراغت انتخاب خواهند کرد.
تحلیل «عوامل توسعه ورزش همگانی» که از جانب پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته و خلاصه آن در این مطلب آمده است، پژوهشی با هدف بررسی عوامل توسعه ورزش همگانی با ماهیت اکتشافی و بنیادی است که در آن از نظرهای ۲۱ نفر از متخصصان ورزش همگانی کشور استفاده شده و روش نمونه گیری مربوطه، هدفمند بوده است.
بررسی وضعیت ورزش همگانی در کشور بر طبق این پژوهش نشان داده است که میزان دقیق مشارکت در این عرصه معلوم نیست و به صورت تقریبی از هر ۱۰ نفر، یک یا دو نفر مشارکت دارند.
داشتن فرصت های زیاد در ورزش همگانی یکی از مزیت های این حوزه اعلام شده است و در حالیکه کشور در این راستا از فرهنگ و تمدن غنی برخوردار می باشد اما ورزش همگانی ضعیف تلقی می شود. تناقض در برنامه سازمان های مسئول یکی از مهمترین مسائلی است که به آن اشاره شده و در عین حال دخالت دولت در این عرصه زیاد است. همینطور مدیریت این حوزه وابسته به اقشار خاص بوده و ضعف آگاهی مدیران در شرایط اجرایی، ضعف استفاده از مدیریت علمی، ضعف در سیاستگذاری که شامل هدفگذاری، برنامه ریزی، بودجه بندی و غیره است از از نکات منفی در حوزه ورزش های همگانی به حساب می آید.

سردرگمی سطح کلان مدیریت ورزش همگانی، تمایل اقشار مختلف به انجام ورزش همگانی و عدم توانایی آنها در ورزش کردن به علل مختلف، کم بودن میزان پیاده روی در ورزش همگانی و علاقه مندی به بازی های کامپیوتری و فضای مجازی از دیگر مواردی است که می توان به آن اشاره نمود. دیگر مساله مهم این است که در میان مردم اولویت با درمان است و ورزش همگانی کم اهمیت تلقی می شود، در عین حال مردم از اوقات فراغت غیرفعالی برخوردار می باشند و چشم انداز روشنی در این عرصه وجود ندارد و ضعف در آمار و اطلاعات به وضوح روشن است.
منبع:

1399/05/23
11:51:10
5.0 / 5
2093
تگهای خبر: بازی , فعالیت , كامپیوتر , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیلیارد