رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح:

نتایج یك دارو برای درمان كرونا بزودی اعلام می شود

نتایج یك دارو برای درمان كرونا بزودی اعلام می شود

به گزارش ایت بال رئیس مركز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی با اشاره به اینكه بزودی نتایج یك داروی ضد التهاب برای درمان كرونا را اعلام می نماییم، اظهار داشت: این دارو مقرر است توسط یك شركت ایرانی تولید و ارائه شود.محمد طبرسی عضو کمیته علمی مقابله با کرونا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بزودی یک داروی ضد التهاب برای درمان بیماری کرونا که نتایج اولیه آن چاپ می شود را اعلام خواهیم کرد.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه نتایج این داروی ضد التهاب در بیماران نسبتاً موفقیت آمیز بوده که باید جلوتر برویم ببینیم چه اتفاقی می افتد، اظهار داشت: این دارو برای بیماران با شرایط شدید می باشد که با این داروی ضد التهاب درمان می شوند؛ تابحال نتایج تست این دارو خوب و مثبت بوده است.
طبرسی با اشاره به تعداد افرادی که در این فرایند با داروی ضد التهابی تحت درمان قرار گرفتند، بیان نمود: در مطالعه اول ۵۰ نفر و مطالعه بعدی ۱۲۰ نفر تحت درمان قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه نتایج این طرح به کمیته علمی مقابله با کرونا اعلام می شود تا پس از تایید وارد پروتکل درمانی شود، عنوان کرد: یک شرکت داخلی این را دارو را تولید می کند که وارد سیستم درمانی شود.
به گفته عضو کمیته علمی مقابله با کرونا، تابحال در ایران رجیستر نبوده اما در خارج از کشور برای درمان بیماران رماتیسمی استفاده می کردند.
رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی در مورد فعالیتهای گروه تحقیقاتی در بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: کار ما بیشتر کلینیکال است و در مورد درمان و پیشگیری، تحقیقات انجام می دهیم.
وی با اشاره به اینکه اگر نتیجه این تحقیقات جدیدی که برای داروی ضد التهابی انجام داده ایم وارد پروتکل درمانی شود برنامه ریزی های دیگری داریم، اظهار داشت: قدم بعدی ما این است که ببینیم کدام دارو اثر ضد ویروسی دارد از بین «رمدیسیور»، «فاوی پراویر» و «اینترفرون» کدام بهتر است و بیشتر اثر می کند؛ این طرح به موازات داروهای التهابی در حال پیش رفتن است.


منبع:

1399/04/22
14:58:15
5.0 / 5
2350
تگهای خبر: بیماری , سیستم , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد