پروتكل ورزش در فضاهای روباز در دوران كرونا بعلاوه تصویر

پروتكل ورزش در فضاهای روباز در دوران كرونا بعلاوه  تصویر

ایت بال: ورزش در فضاهای روباز همچون پارك ها مستلزم رعایت مواردی خاص و مهم در دوران شیوع ویروس كرونا از طرف تمامی افراد است.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، رفتن به پارک ها و مکان های تفریحی بمنظور انجام فعالیت فیزیکی یکی از بهترین روش ها برای سلامت جسم و روان است و در خیلی از مکان ها افراد می توانند بمنظور کاهش استرس در چنین اماکنی حضور پیدا کرده و علاوه بر استنشاق هوای تازه، ویتامین D کسب کنند و از نظر فیزیکی فعال بمانند. در عین حال هرچند که این مکان های باز می توانند برای سلامتی مفید باشند اما باید به مسائل مختلفی بمنظور حفاظت از خود و دیگران بمنظور جلوگیری از مبتلاشدن به ویروس کرونا توجه کرد.
اقداماتی که باید انجام دهید
ابتدا اینکه از پارک های نزدیک به محل زندگی خود استفاده کنید و علاوه بر این همراه داشتن وسایل حفاظتی نظیر ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی کننده لازم است و سومین نکته رعایت حداقل ۱.۵ متر فاصله از سایر افراد تحت عنوان رعایت فاصله اجتماعی است.
فعالیت های ممنوع
بر اساس این گزارش که از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، باید برخی فعالیت ها را بطور کامل حذف کرد؛ کارهایی که شامل رفتن به پارک های شلوغ و دور از محل زندگی شما، مراجعه به پارک ها در صورت مبتلاشدن به بیماری کرونا یا تماس طی ۱۴ روز اخیر با بیمار مبتلا به ویروس کرونا، استفاده از زمین های بازی مشترک و نیز شرکت در کارهای ورزشی گروهی است.
باید توجه داشته باشید که به صورت مرتب با آب و صابون دستان خودرا به مدت حداقل ۲۰ ثانیه پس از استفاده از دستشویی، پیش از خوردن غذا و پیش از لمس دهان و بینی و چشم خود و پس از سرفه و عطسه بشویید و اگر آب و صابون در دسترس شما نیست حتما یک الکل ۶۰ درصد با خود داشته باشید تا در صورت ضرورت از آن استفاده کنید.
از زمین های بازی استفاده نکنیم!
استفاده از زمین های بازی می تواند عامل انتشار کووید ۱۹ باشد چونکه اغلب موارد شلوغ هستند و تمیز نگه داشتن و ضد عفونی این سطوح دشوار است، در نتیجه ویروس به آسانی می تواند با لمس دستان بچه ها با وسایل موجود در این مکان ها و لمس دهان و بینی یا چشم ها انتشار پیدا کند.
در ذیل می توانید تصاویر مربوط به میزان فاصله اجتمای در کارهای ورزشی در همه گیری ویروس کرونا مشاهده کنید؛ باید بدانید که رعایت ۱۰ متر فاصله با فردی که در حال دویدن است، پنج متر فاصله با فردی که در حال راه رفتن است و نیز ۲۰ متر فاصله با فردی که دوچرخه سواری می کند، لازم است.


همچنین تصاویر مربوط به نحوه پرهیز از قرار گرفتن در معرض ترشحات تنفسی حین فعالیت ورزشی در ذیل آمده است؛ راه رفتن از روبرو، از پشت سر هم و نیز به صورت اریب باید پرهیز شود و بهترین حالت حرکت به صورت موازی و با رعایت دو متر فاصله است.


منبع:

1399/03/19
10:37:59
5.0 / 5
2772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد