میزان مناسب ورزش در طول هفته چقدر است؟

میزان مناسب ورزش در طول هفته چقدر است؟

به گزارش ایت بال یك متخصص پزشكی ورزشی در مورد میزان مناسب ورزش در طول هفته برای افراد مختلف توضیح داد.


آزاده حکاک زاده در گفت و گو با ایسنا در مورد میزان مناسب ورزش در طول روز و هفته، اظهار نمود: این روزها که در خانه ورزش می کنید باید خودتان حجم و میزان ورزش خویش را مدیریت کنید و باید بدانید که میزان فعالیت بدنی سفارش شده برای افراد بالای ۱۸ سال معادل ۱۵۰ دقیقه فعالیت هفتگی است اما این مساله شرایط خاصی دارد که باید رعایت شود.
وی افزود: ورزش هوازی بهتر است برای پنج روز در هفته با شدت متوسط به مدت ۳۰ دقیقه در روز باشد که می تواند به صورت زمان های تقسیم بندی شده در چند نوبت حداقل ۱۰ دقیقه ای و ممتد باشد.
این متخصص پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه راه رفتن با سرعت۱۰۰-۸۰ گام در دقیقه در افراد مبتدی سفارش می شود، عنوان کرد: باید به تدریج به سرعت گام ها افزوده شود اما در عین حال از ورزش شدید پرهیز کنید.
حکاک با اشاره به اینکه باید ورزش های قدرتی را ۲ تا سه نوبت در هفته برای گروه عضلات بزرگ انجام دهید، اظهار داشت: در افراد مبتدی شروع تمرینات قدرتی با انجام یک تا ۲ ست با ۱۰ تا ۱۵ تکرار و فاصله ۲ دقیقه ای بین ست ها سفارش می شود و در انتهای تمرینات قدرتی باید از تمرینات کششی برای سرد کردن استفاده کنند.1399/03/04
22:49:08
5.0 / 5
2775
تگهای خبر: فعالیت , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد