چاپگرهای سه بعدی كمبودهای كرونایی بیمارستان ها را برطرف می كنند

چاپگرهای سه بعدی كمبودهای كرونایی بیمارستان ها را برطرف می كنند

به گزارش ایت بال مسؤلان برخی از بیمارستان ها در كشورهایی مانند ایتالیا برای مرتفع ساختن نیازها به تجهیزات بیمارستانی با عنایت به بستری شدن هزاران بیمار كرونایی از چاپگرهای سه بعدی استفاده می نمایند.به گزارش ایت بال به نقل از سی ان بی سی، برخی بیمارستان ها برای مرتفع ساختن نیاز خود به استفاده از دریچه هایی كه دستگاه تنفس را به ماسك های اكسیژن متصل می كنند، از چاپگرهای سه بعدی برای تولید این دریچه ها بهره برده اند. این كار با همكاری شركت های نوپا صورت گرفته است.
افزایش كاربرد چاپگرهای سه بعدی برای تولید برخی تجهیزات بیمارستانی محدود به ایتالیا نیست و در انگلیس و آمریكا هم این رویكرد جدی گرفته شده است.
در آمریكا از این چاپگرها برای تولید بیشتر از ۳۰۰ سپر حفاظتی صورت برای افرادی كه به صورت مرتب با مبتلایان به كرونا در تماس هستند، استفاده شده است. با عنایت به كمبودهای گسترده در این حوزه، نصب چاپگرهای سه بعدی در منازل شخصی برای رفع نیازهای بیمارستان ها هم شدت گرفته است.
از سوی دیگر استفاده از اپلیكیشن های گپ گروهی و به اشتراك گذاری اسناد مانند گوگل داكس، واتس اپ و برخی پایگاه های داده آنلاین برای به اشتراك گذاری اطلاعات و تبادل نظر و آموزش افزایش یافته و برای اجتناب از تماس فیزیكی برقراری ارتباط میان بیماران و پزشكان و دریافت دستورالعمل هم به همین شكل انجام می شود.

1399/01/03
20:29:12
5.0 / 5
2976
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیلیارد