ستاری مطرح كرد؛

افزایش ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسك

افزایش ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسك

به گزارش ایت بال معاون علمی و فناوری اظهار داشت: درصدد هستیم با سرمایه گذاری های جدید ظرفیت تولید ماسك را به واسطه شركت های دانش بنیان به ۳۰۰ هزار در روز برسانیم.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در نشست خبری تولید كیت های ایران ساخت تشخیص بیماری كرونا، ماسك و داروهای درمانی این بیماری كه در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، تصریح كرد: از آغاز اتفاقات ورود ویروس كرونا به كشور معاونت علمی و فناوری به صورت جدی با همكاری سازمان غذا و دارو، هیات امنای ارزی در وزارت بهداشت، شركت های دانش بنیان و پژوهشگاه ها اقداماتی را شروع كرده است.
وی اضافه كرد: یكی از بخش هایی كه مورد احتیاج به هنگام شیوع ویروس كرونا بوده و توانسته به تولید انبوه برسد تولید ماسك ها بوده است؛ تولید این ماسك ها به واسطه شركت های دانش بنیان در حد قابل توجهی بود.
ستاری افزود: همینطور تولید این ماسك ها با تغییر خطوط تولید بخش های دیگر و ساخت دستگاه های جدید به ظرفیت ۲۰۰ هزار ماسك در روز رسیده است.
وی با اشاره به اینكه این ماسك ها از نوع N۹۵ و N۹۹ برای كادر پزشكی بوده است اظهار داشت: امیدواریم تا این هفته با سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام بتوانیم ظرفیت تولید این ماسك ها را به ۳۰۰ هزار ماسك در روز برسانیم كه میزان قابل توجهی است.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، كل تولیدات كارخانه تولید ماسك و دستگاه های آن و فیلتر نانو، ساخت داخل بوده است.
وی با اشاره به اینكه این ماسك ها، ویروس ها را حتی در سایز پایین تر از بین می برد و مانع ورود آن به دستگاه تنفسی می شود، اظهار داشت: این اتفاق بزرگی است كه ما توانستیم به واسطه شركت های دانش بنیان در مدت كوتاهی با ظرفیت بالا به تولید برسانیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد كیت های تشخیص ویروس كرونا و روش های تشخیصی جدید اظهار داشت: معاونت علمی از آغاز ورود این ویروس به كشور روی كیت های تشخیصی فعالیت نموده و مقرر است اتفاقاتی در حوزه داروهای جدید هم بیافتد.
وی اضافه كرد: با عنایت به ناشناخته بودن ویروس كرونا، تولید این كیت ها با همكاری وزارت بهداشت در حال انجام می باشد و در این راستا از تمام ظرفیت شركت های دانش بنیان استفاده شده و آنها برای تحقق این مورد بسیج شده اند.
وی در مورد نرم افزارها و بخش تولید محتوای در رابطه با ویروس كرونا اظهار داشت: خیلی از شركت های دانش بنیان در حوزه IT و نرم افزار، تولید محتوا، ورود پیدا كرده اند و همراهی جدی در این حوزه با معاونت علمی دارند.
ستاری اضافه كرد: تابحال این شركت ها توانسته اند بازار خوبی را در عرصه تولید محتوا پاسخگو باشند.
وی با تاكید بر اینكه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو همراهی جدی در زمینه تولیدات شركت های دانش بنیان دارد، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم همگام با حمایت مردم اتفاقات خوبی را در این حوزه رقم بزنیم.

1398/12/12
19:50:59
5.0 / 5
3357
تگهای خبر: بیماری , تیم , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد