۹۳ اختراع ثبت بین المللی شد

۹۳ اختراع ثبت بین المللی شد

به گزارش ایت بال كانون پتنت اعلام نمود: 93 پتنت با حمایت بیشتر از 90 درصدی كانون در دفاتر معتبر خارجی ثبت شده است.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، كانون پتنت با حمایت بیشتر از ۹۰ درصدی از ثبت اختراع خارجی در این راه با مخترعان همراه شده و تا كنون ۹۳ اختراع با حمایت این مركز در دفاتر معتبر خارجی ثبت بین المللی شده است.
تجاری سازی محصولات تولیدی بر پایه فناوری الزاماتی دارد. ثبت اختراع، آن هم در دفاتر معتبر یكی از آن الزامات است.
در این مسیر باتوجه به پیچیدگی های ثبت اختراع خارجی و هزینه های بالای آن كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مخترعان همراه شده است و با استفاده از روش هایی كه در ادارات معتبر ثبت اختراع خارجی به كار می رود درخواست های ارسال شده را بررسی و حمایت می كند.
تا كنون ۹۳ پتنت با حمایت بیشتر از ۹۰ درصدی كانون در دفاتر معتبر خارجی گرنت شده است. البته از مجموع ۱ هزار و ۷۴۰ درخواست ثبت شده در سامانه كانون ۲۸۶ پرونده برای حمایت تأیید شده است.
علاوه بر این موارد ثبت اختراع بر توانایی تامین مالی و جذب سرمایه گذاری های خطر پذیر از طرف شركت های فناور تأثیر می گذارد و ثبت آن گسترده ترین ابزار حفاظت از آن است. پس سیستم ثبت اختراع بستری برای تجاری سازی یك ایده و فناوری است.


منبع:

1398/12/04
23:12:54
5.0 / 5
3722
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیلیارد