نخستین خانه موتوری برقی دنیا هم ساخته شد

نخستین خانه موتوری برقی دنیا هم ساخته شد

به گزارش ایت بال خانه های موتوری كه به خودرو های بزرگ مجهز به امكانات زندگی خانگی اطلاق می شوند، تا به امروز تنها با سوخت های فسیلی كار می كردند، اما سرانجام مدل برقی آنها هم تولید شد.


به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، خودروی مورد اشاره معروف به WOF توسط شركت آلمانی ایریدیوم تولید شده و با یك مرتبه شارژ قادر به پیمودن مسیری ۴۰۰ كیلومتری است. برای تولید باتری خودروی مورد اشاره از تلفیقی از لیتیوم، آهن و فسفات استفاده شده و ظرفیت تولید برق آن به ۱۰۸ كیلووات ساعت افزایش یافته است. برای كمك به تامین انرژی این خودرو، صفحه خورشیدی ۱۲۰ واتی هم بر روی سقف آن نصب شده است.
قدرت موتور این خودرو ۱۸۸ اسب بخار و ابعاد آن ۶.۹ در ۲.۳ در ۲.۸ متر است. در داخل خودروی مورد اشاره، امكانات كامل به منظور زندگی وجود دارد كه همچون آنها می توان به آشپزخانه كوچك، حمام، سرویس بهداشتی، صندلی های قابل تبدیل به تختخواب و راهرویی با عرض مناسب برای عبور استفاده نمود. صندلی های این خودرو را می توان به شكل مربعی در كنار و روبروی هم قرار داد تا فضایی برای صحبت و صرف غذا ایجاد شود. قیمت این خودرو با قابلیت طی ۴۰۰ كیلومتر حدود ۲۱۷۸۰۰ دلار و قیمت مدل ساده تر آن با قابلیت پیمودن ۳۰۰ كیلومتر پس از یك مرتبه شارژ حدود ۱۸۷ هزار دلار است.

1398/06/26
14:51:18
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: خودرو , سرویس , مدل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیلیارد