تمرینات كششی در محیط كار سبب افزایش انرژی كارمندان می شود

تمرینات كششی در محیط كار سبب افزایش انرژی كارمندان می شود

ایت بال: عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران معتقد است: انجام تمرینات كششی در محیط كار سبب اكسیژن رسانی بیشتر به اندام ها و رفع خستگی می شود.حسین سعادت مهر در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: پشت میز نشینی های طولانی مدت عوارض زیادی را بدن به وجود می آورد كه بعضی از این عوارض و مشكلات جسمانی عبارتند از كمردرد، گردن درد، گوژپشتی، شانه های نابرابر و افتاده و مشكلات ستون فقرات است.
وی اظهار داشت: ورزش در محیط كار حتی به مدت ۵ دقیقه سبب افزایش سطح انرژی و بازدهی بیشتر، افزایش خون رسانی به اندام ها، رفع خستگی جسمی و ذهنی و پیش گیری از ناهنجاری های اسكلتی می شود.
عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران اشاره كرد: تنظیم نور محیط كار، فاصله مانیتور از چشم شما، ارتفاع صندلی تا میز كار و پشتی مناسب، استفاده از زیر پایی مناسب ۴ مورد از مهم ترین كارهایی است كه باید در محیط كار رعایت شود. البته برای شروع تمرینات ورزشی بهتر است ابتدا از جایتان بلند شوید كمی قدم بزنید و سپس روی صندلی خود بنشینید و تمرینات را انجام دهید. همین طور می توانید برای ۵ دقیقه به حیاط خلوت پشت اداره یا هر مكان آزادی كه در دسترس شما هست بروید و این تمرینات را انجام دهید در غیر این صورت بعد از كمی راه رفتن روی صندلی بنشینید و شروع كنید.
سعادت مهر اضافه كرد: انجام تمرینات قدرتی و تقویتی در محیط كار پیشنهاد نمی گردد، برای اینكه بدن به اندازه كافی خسته است و شما نباید فشار مضاعف مجددی به آن وارد كنید بهتر است تمرینات قدرتی و تقویتی را به زمان دیگری موكول كنید و در محیط كار اهتمام كنید تمرینات كششی را انجام دهید تا خستگی تان رفع گردد.
عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران افزود: در ابتدا ۵ مرتبه دم و بازدم عمیق انجام دهید به این صورت كه عمل دم از بینی و بازدم از دهان صورت گیرد. این كار سبب اكسیژن رسانی بیشتر به اندام ها خواهد شد. همین طور دست ها را قلاب كرده و بالای سر ببرید ۱۰ ثانیه مكث كنید و سپس در همین حالت ۵ مرتبه دست ها را رو به عقب ببرید تا عضلات زیر بغل و سینه تان كشیده شود. حال هر دو دست را بالا ببرید بطوریكه كف دو دست رو به هم باشد و بدون این آرنجتان را خم كنید دست ها را به سمت بالا بكشید كمی مكث كنید و سپس این حركت را ۱۰ مرتبه تكرار كنید انجام این حركت از افتادگی شانه ها جلوگیری می كند.
وی افزود: در ادامه دست ها را در طرفین باز كنید و اهتمام كنید انگشتان دست را به روی ساعد و سپس پشت ساعد دست نزدیك كنید تا رو و پشت دستتان كشید شود. در همین حالت دست ها را به صورت دورانی رو به عقب بچرخانید این حركت را ۵ مرتبه تكرار كنید. یكدست را روی دسته صندلی بگذارید و دست دیگر صاف كنار سر قرار بگیرد به سمت دستی كه روی صندلی قرار دارد خودرا خم كنید تا عضلات كمر و پهلو كشیده شود و سپس جای دست ها را عوض كنید و در سمت دیگر این كار را تكرار كنید اهتمام كنید در هر كشش ۱۰ ثانیه مكث كنید. دقت شود در حالت كشش نفس حبس نشود و دم و بازدم ادامه داشته باشد.
سعادت مهر درانتها اظهار نمود: حالا یك پا را از زمین بلند كرده، پا را صاف نگه دارید تا عضلات پشت ساق و ران كشیده شود، در این حالت می توانید پنجه پا را ۵ مرتبه به سمت داخل و بیرون حركت دهید و در ادامه این كار را با پای دیگر تكرار كنید. حال یك پا را روی پای دیگر قرار دهید و آهسته به سمت جلو خم شوید تا سر انگشتانتان به زمین نزدیك شود و سپس جای پا را عوض كنید. حالا مجدد پاها را روی هم بیاندازید و با دست راست زانوی پای چپ را به سمت راست بكشید تا عضلات سرنی و ران كشیده شود و سپس این كار را با پای دیگر تكرار كنید.

منبع:

1398/04/24
13:49:34
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیلیارد