سورنا ستاری:

شركت های دانش بنیان 90 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند

شركت های دانش بنیان 90 هزار میلیارد تومان فروش داشته اند

به گزارش ایت بال معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: تابحال شركتهای دانش بنیان برابر با ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، سورنا ستاری عصر امروز در نشست صمیمی رئیس مجلس شورای اسلامی با شركت های دانش بنیان و مدیران پارك فناوری پردیس، اظهار نمود: باوجود برخی كم لطفی ها ما از جانب مجلس شورای اسلامی حمایت شدیم و بودجه خوبی گرفتیم.
وی اضافه كرد: ما باید اكوسیستم داشته باشیم چونكه پول حرف اول را در اقتصاد نمی زند بلكه عامل پنجم یا ششم در پیشرفت به حساب می آید.
معاون علمی و فناوری با تاكید بر اینكه طی چند سال گذشته برنامه های خوبی برای شركت های دانش بنیان پیاده سازی شده است، اظهار داشت: با حمایت مجلس، قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان به تصویب رسید و شركت ها بر طبق این قانون فعالیت می نمایند.
وی تصریح كرد: قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان یكی از مترقی ترین قانون ها در حوزه فناوری بوده است.
ستاری با تاكید بر تعیین اولویت ها در كشور و تامین نیازها به واسطه شركت های دانش بنیان اظهار داشت: شركت های دانش بنیان بزودی باید بار شركت های خودرویی، نفتی، پتروشیمی، معدن و … را بر دوش بگیرند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: هم اكنون بیشتر از ۴۰ پارك فناوری در كشور مشغول فعالیت هستند اظهار داشت: حالا ایجاد مراكز نوآوری در كنار دانشگاهها همچون موضوعاتی است كه به آن توجه می شود.
وی تصریح كرد: هم اكنون ۵۰۰ شركت دانش بنیان در نواحی دانشگاه شریف حالا مشغول فعالیت هستند.
ستاری با اشاره به فروش شركت های پارك فناوری پردیس اظهار داشت: سال قبل فروش شركت های دانش بنیان این پارك برابر با ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه هم اكنون ۴ هزار و ۴۰۰ شركت دانش بنیان در كشور مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت: تابحال این تعداد شركت برابر ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.
به گفته وی پارك های علمی و فناوری و پارك فناوری پردیس نسل قدیمی از پارك ها به شمار می روند اما حالا مبحث جدیدی در كشور با عنوان كارخانه های نوآوری مطرح است كه توسط بخش خصوصی بوجود آمده اند.
وی با تاكید بر اینكه كارخانه های نوآوری می تواند زایشگاه شركت های دانش بنیان باشد، اظهار داشت: این كارخانه ها هم اكنون بیشتر از ۳ هزار نفر در حوزه های مختلف را مشغول به كار و فعالیت نموده است.

1398/03/26
14:39:30
5.0 / 5
4183
تگهای خبر: تیم , خودرو , سیستم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد