بررسی جایگاه استارت آپها در مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

بررسی جایگاه استارت آپها در مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

ایت بال: در نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه جایگاه استارت آپها مورد بررسی قرار می گیرد و بر شبكه سازی میان آنها تاكید می شود.


به گزارش ایت بال به نقل از مهر، علی مرتضی بیرنگ قائم مقام امور بین المللی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در نخستین اجلاس نوآوری آسیا و اقیانوسیه اظهار داشت: این اجلاس با پیشنهاد ایران و دعوت مشترك معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی و كمیسیون اقتصادی، اجتماعی آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل (ESCAP) برگزار شده است. وی ادامه داد: اسكاپ و جمهوری اسلامی ایران اخیراً همكاری هایی در حوزه فناوری و نوآوری آغاز نموده اند و بر این مبنا معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایرانی پیشنهاد میزبانی نخستین اجلاس نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APIF) را بیان نمود. قائم مقام امور بین المللی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: این ایده با استقبال اسكاپ مواجه گردید و الان شاهد برگزاری این ابتكار باشكوه هستیم. بگفته بیرنگ، این رویداد چندین خاصیت جالب توجه دارد كه می تواند آنرا متمایز از ابتكارات مشابه كند. وی با اشاره به خاصیت های این اجلاس اظهار داشت: اجتماع نمایندگان در سطوح تصمیم گیر و سیاستگذار علم و فناوری از تعداد زیادی از كشورهای آسیا و اقیانوسیه و همین طور سازمانهای بین المللی در رابطه با علم و فناوری، تمركز بر بررسی جایگاه استارت آپها بعنوان بازیگران جدید، خلاق و پویای اقتصاد امروز در توسعه پایدار و طراحی بستری برای شبكه سازی میان آنها، گفتگوهای علمی و تبادل تجارب در حوزه سیاستها و ابزارهای مختلف تقویت نقش استارت آپها در توسعه پایدار از نوآوری های طبقات پایین گرفته تا نقش زنان و… همچون خاصیت های این اجلاس محسوب می شود. بیرنگ اشاره كرد: همین طور آشنایی با ظرفیت ها و امكانات ایران بعنوان كشوری مهم در منطقه با نیروی انسانی جوان و تحصیلكرده ممتاز و زیست بومی پرتحرك در نوآوری
از دیگر جنبه های اجلاس است. وی اظهار داشت: امیدواریم كه این رویداد بتواند آغازی درخشان برای تلاش های فشرده تر كشورهای آسیا و اقیانوسیه برای دستیابی به الگویی جدید در سیاستگذاری علم، فناوری و نوآوری باشد تا نوآوری بتواند بیشتر از گذشته برای همه مردمان ما و همه نیازهای اجتماعی، محیط زیستی و اقتصادی آنان، جریان داشته باشد.


منبع:

1398/03/21
14:06:14
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: بازی , تیم , شنا , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد