تفاوت تراكم مواد معدنی استخوان ران فوتبالیست ها با افراد عادی

تفاوت تراكم مواد معدنی استخوان ران فوتبالیست ها با افراد عادی

ایت بال: یك دكترای لطمه شناسی و حركات اصلاحی اظهار داشت: تراكم مواد معدنی استخوان ران فوتبالیست ها بیشتر از تراكم استخوان ران افراد غیرورزشكار است.


دكتر علی باقر نظریان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تراكم مواد معدنی استخوان ران فوتبالیست ها به مراتب بیشتراز تراكم استخوان ران افراد غیرورزشكار است.

وی با اشاره به اینكه نیروی واكنشی كه از جانب زمین بر بدن فوتبالیست ها وارد می شود، سه تا شش برابر وزن شان است، افزود: پاسخ استخوان سازی استخوان های تحت فشار علاوه بر بزرگی به جهت و چگونگی نیروها بستگی دارد.

نظریان افزود: در فوتبال به سبب تحرك پایین تنه در جهات و زوایای مختلف تحركی سلول های استخوان ساز چند برابر می شود، همین طور تحمل بیشتر نیروی عكس العمل زمین به وسیله پاین تنه فوتبالیست ها به تحریك سلول های استخوان ساز در این ناحیه از بدن منجر می شود.

این دكترای لطمه شناسی و حركات اصلاحی اشاره كرد: با عنایت به اینكه فوتبال یك ورزش برخوردی-تماسی است و استخوان ران فوتبالیست ها در جهات و زوایای مختلف تحت تأثیر نیروهای واكنشی قرار می گیرد، نیروی واكنش زیادی از جانب زمینه بر این اندام ها وارد می شود بدین سبب سلول های استخوانی تحریك می شوند و تراكم مواد معدنی آنها افزایش می یابند.




1397/11/24
15:54:35
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: شنا , فوتبال , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد