نوشیدن آب در حین ورزش سبب كاهش وزن می شود

نوشیدن آب در حین ورزش سبب كاهش وزن می شود

ایت بال: عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران معتقد است: اگر به دنبال كاهش سریع وزن بوسیله ورزش هستید، در كنار تمرینات هوازی، تمرینات مقاومتی همانند كار با وزنه را باز انجام دهید و از نوشیدن آب غافل نشوید.حسین سعادت مهر در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: برای لاغری سریع با ورزش ۵ جلسه در هفته به مدت ۶۰ دقیقه به تمرینات هوازی بپردازید و در كنار تمرینات هوازی تمرینات مقاومتی همانند كار با وزنه را باز دنبال كنید.
وی اظهار داشت: خیلی افراد تصمیم به كاهش وزن بوسیله ورزش می كنند ولی به سبب رعایت نكردن برخی اصول سبب می شود تا خیلی زود ورزش را رها كرده یا حتی در شرایطی بدتر از قبل قرار بگیرند. بدین سبب كسانی كه قصد كاهش وزن بوسیله ورزش را دارند پیش از شروع فعالیت های ورزشی بهتر است در رژیم غذایی خود تجدیدنظر و از مواد غذایی سالم با كالری متناسب بدن خون استفاده كنند.
عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران اشاره كرد: انتخاب رشته ورزشی مناسب برای ادامه فعالیت ورزشی اهمیت زیادی دارد. بدین سبب برای شروع كار بهتر است با یك مشاور ورزشی یا مربی كارآزموده مشورت كنید. ورزشی را انتخاب كنید كه با هدف شما همگام و به آن علاقه مند باشید.
سعادت مهر افزود: ورزش را آهسته شروع كنید و كم كم به شدت و زمان آن بیفزایید و از جلسات اول به انجام تمرینات سختی بدنی نپردازید، برای اینكه موجب لطمه دیدگی می شود و در نتیجه پس از مدتی مجبور می شوید ورزش را رها كنید. بدین سبب پیش از شروع ورزش از مربی بخواهید وضعیت بدنی شما را بررسی كند، برای اینكه افرادی كه اضافه وزن دارند معمولا یك سری ناهنجاری های اسكلتی مثل لوردوز كمری در آنها شایع است كه انجام برخی تمرینات موجب بدتر شدن این عارضه و كمردردهای شدید خواهد شد.

وی اشاره كرد: استفاده از لباس مناسب در هنگام ورزش و همین طور پوشیدن كفش استاندارد موجب جلوگیری از لطمه دیدگی و افزایش كارایی خواهد شد. همین طور برای چربی سوزی، افزایش كارایی و توان اهتمام كنید حتما قبل، حین و پس از ورزش آب بنوشید. نوشیدن آب در طول روز تاثیر بسزایی در كاهش وزن دارد. برخی وقت ها افراد برای كاهش چربی های شكم در هنگام ورزش پلاستیك به دور شكم خود می بندند یا از لباس های گرم و گن های لاغری استفاده می نمایند تا عرق بیشتری بریزند و لاغر تر شوند كه این كار نه تنها موجب لاغری نمی گردد، حتی می تواند نتیجه عكس داشته باشد.
عضو انجمن پزشكان ورزشی ایران اضافه كرد: انجام انواع تمرینات شكم مثل درازنشست، مسگری و...تاثیری در كاهش چربی های شكم ندارند و موجب تقویت و زیبایی این عضلات خواهند شد. پس به منظور كاهش چربی شكم این حركات را انجام ندهید ولی انجام این حركات می تواند پس از كاهش وزن و از بین رفتن چربی های شكم، شكل ظاهری مناسبی برای شما احداث كند تا پوست شكم شل و افتاده نشود.
سعادت مهر درانتها اظهار داشت: برای كاهش وزن بهتر است از ورزشهایی همچون؛ دوچرخه سواری، شنا، دویدن، پیاده روی سریع، ایروبیك، طناب زدن و ورزش های توپی غافل نشوید و با كاهش مصرف فست فودها، استفاده از سبزی ها و میوه جات تازه، نوشیدن آب به مقدار فراوان و آهسته غذا خوردن به روند كاهش وزن سرعت بیشتری بدهید.

خبرنگار: ظریفه ملك پور
دبیر خبر: امیرداود كمالی


1397/11/19
02:37:29
5.0 / 5
4878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیلیارد