استقبال از تیراندازی با كمان مناسب نمی باشد

استقبال از تیراندازی با كمان مناسب نمی باشد

ایت بال: نایب رئیس فدراسیون تیراندازی با كمان اظهار داشت: استقبال عموم مردم و بخصوص جوانان از رشته تیراندازی با كمان در كشور مناسب نمی باشد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، غلامرضا پارسا روز شنبه در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات تیراندازی با كمان استان ایلام با اشاره به اینكه رقابت های لیگ تیراندازی كشور به صورت منظم برگزار می شود، اضافه كرد: 15 سال از تشیكل این فدراسیون می گذرد اما آنطور كه باید افراد زیادی جذب این رشته نشده اند.
وی اضافه كرد: تنها چهار هزار نفر ورزشكار سازمان یافته در سطح كشور در این رشته فعالیت دارند كه باید با درایت و تبلیغات مناسب و اطلاع رسانی این عدد افزایش یابد.
رئیس فدراسیون تیراندازی در مورد وضعیت این رشته در ایلام اضافه كرد: استان های غربی كشور بویژه ایلام در این رشته قابلیت های فراوانی دارند و باید با رویكرد رئیس جدید هیات و برنامه ریزی مناسب نماینده هایی در 2 بخش آقایان و خانم ها در مسابقات ملی و بین المللی تربیت كند.
به گفته پارسا یكی از طریق های توسعه این ورزش استعداد یابی در سطوح پایه و جذب مشاركت های مردمی و مالی است كه در این راستا هم اداره ورزش و جوانان استان ایلام و هم فدراسیون در این زمینه همكاری لازم را با هیات خواهند داشت و امیدواریم با تربیت ورزشكاران قدرتمند، این رشته جایگاه اصلی خودرا بدست آورد.
وی با اشاره به بودجه پنج میلیارد ریالی این فدراسیون امسال اظهار داشت: از این مقدار 140 میلیون ریال سهم استان ایلام است.
وی گفت: مرحله اول این اعتبار پرداخت شده و مرحله دوم و سوم آن باز بزودی به این استان پرداخت میگردد و در تلاشیم با استفاده از مدیران مجرب و مربیان خوب این رشته را هر چه بیشتر توسعه دهیم.
وی اضافه كرد: فدراسیون در امتداد بسترسازی، آماده سازی و همین طور جلب و جذب مربیان با تجربه وظیفه مهمی دارد و برای دستیابی به موفقیت های چشمگیرتر تلاش می كند و آمار ورزشكاران بیمه شده به جهت ارزیابی ها، برای این فدراسیون دارای اهمیت است.
پارسا تصریح كرد: هیات هایی موفق هستند كه با مدیران كل ورزش و جوانان استان ها هماهنگ باشند و همگانی كردن این رشته را باز مورد توجه قرار دهند و در این راستا مدارس و باشگاه ها را تقویت نمایند.
وی اشاره كرد: برای ارتقای دانش مربیان و داوران دوره های آموزشی باید این رشته را با آخرین تكنیك های روز دنیا آشنا نماییم و از ظرفیت ورزشكاران، مربیان و داوران در این زمینه بهره لازم را ببریم.
وی اشاره كرد: 10 كمان تیراندازی هفته جاری در اختیار هیات ایلام قرار می گیرد و فدراسیون با یك نگاه متوازن از استان های فعال حمایت می كند و توقع داریم با تلاش مربیان و رئیس جدید هیات ورزشكاران ایلامی پای ثابت تیم ملی در این رشته باشند.
مدیر كل اداره ورزش و جوانان استان ایلام باز در این نشست اظهار داشت: تیر و كمان در كشور دارای جایگاه ویژه ای است و در رقابت های آسیایی و جهانی در 2 بخش زنان و مردان موفقیت های بسیاری را به خود مختص كرده است.
بهروز حیدرزاده اضافه كرد: استان ایلام باز با عنایت به ظرفیت های ورزشی در رشته های مختلف می تواند به عنوان پایگاه این رشته فعالیت خودرا گسترش دهد و با استعداد یابی در سطوح پایه استعدادها را در مدارس شناسایی و موجب توسعه این ورزش شود.
وی تصریح كرد: امیدواریم با فراهم كردن زیرساخت ها و حمایت فدراسیون بتوانیم در آینده نزدیك چندین تیم قوی در رده های سنی مختلف به عنوان نمایندگان استان ایلام در رقابت های ملی و بین المللی داشته باشیم.
به گفته حیدرزاده برای توسعه این ورزش در استان باید كلاس های آموزشی، مربیگری و ارتقا داوری برگزار گردد تا ورزشكاران از روشهای بروز بی بهره نباشند و بتوانیم هیات شهرستان ها را باز فعالتر نماییم.
وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در چارچوب یك تیم كاری منسجم فعالیت خودرا گسترش دهیم و حضور مربیان و داوران ملی در كنار مربیان ایلامی موجب افزایش انگیزه و استفاده از تكنیك های بروز میگردد.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، درانتها این نشست جواد كمی پور با كسب 13 رای از مجموع 14 رای ماخوذه برای چهار سال سكاندار هیات تیراندازی استان ایلام شد.
7180/6119


1397/10/11
22:42:28
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد