ورزشكاران مبتلا به آرتروز از فعالیت ورزشی شدید پرهیز كنند

ورزشكاران مبتلا به آرتروز از فعالیت ورزشی شدید پرهیز كنند

ایت بال: یك متخصص پزشكی ورزشی معتقد است: ورزشكارانی كه گرفتار بیماری آرتروز هستند، هنگام التهاب و درد شدید از انجام ورزش شدید اجتناب كنند.دكتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: ورزشكارانی كه مبتلا به بیماری آرتروز هستند، هنگام التهاب و درد شدید از انجام ورزش شدید اجتناب كنند. البته بی حركت گذاشتن كامل مفصل برای افراد مبتلا به آرتروز سفارش نمی گردد.
وی اظهار داشت: همین طور این افراد اگر به دنبال پیشرفت ورزش خود هستند، بهتر است به مدت آن اضافه كنند نه به شدت آن. ضمن این كه ۵ تا ۱۰ دقیقه پیش از شروع ورزش با حركات نسبتا آرام بدن خودرا گرم كنند و درانتها ورزش باز ۵ تا ۱۰ دقیقه به سرد كردن اختصاص دهند.
این متخصص پزشكی ورزشی اشاره كرد: اگر پس از ورزش احساس درد و ناراحتی در مفاصل خود داشته باشید به معنای لطمه به مفاصل نیست. در صورتیكه احساس درد و ناراحتی بیشتر از ۲ ساعت از اتمام ورزش ادامه داشت، در جلسات بعد شدت و یا مدت ورزش را كاهش دهید.
باقری مقدم افزود: بهتر است زمانی از روز كه درد كمتری دارید به ورزش بپردازید. همین طور استفاده از ورزش و لباس مناسب را فراموش نكنید.
او در آخر اشاره كرد: در صورتیكه در آب ورزش می كنید بهتر است دمای آب ۲۸ تا ۳۱ درجه سانتی گراد باشد تا گرمای آن سبب ریلكس شدن عضلات و كاهش درد شود.1397/10/02
20:02:33
5.0 / 5
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد