استاندار كرمانشاه:

سرانه فضاهای ورزشی دانش آموزان استان باید افزایش یابد

سرانه فضاهای ورزشی دانش آموزان استان باید افزایش یابد

ایت بال: استاندار كرمانشاه با پائین دانستن سرانه فضاهای ورزشی برای دانش آموزان استان، خواهان افزایش این فضاها شد و اظهار داشت: ورزش كردن نقش بسیار مهمی در افزایش روحیه و احداث شور و نشاط در افراد دارد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان كرمانشاه كه در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، گفت: در حالی سرانه فضای سرپوشیده مفید ورزشی استان به ازای هر دانش آموز 269 صدم متر مربع اعلام شده كه هم از میانگین كشوری عقب تر هستیم و هم این فضا بسیار اندك است.
وی اظهار داشت: به صورت قطع میانگین سرانه فضای ورزشی روباز هم در استان وضعیت خوبی ندارد و آموزش و پرورش به كمك سایر دستگاه ها نظیر اداره كل ورزش و جوانان و شهرداری باید برای افزایش این فضا بیشتر تلاش كنند.
بازوند اشاره كرد: تا می توانیم باید در بین دانش آموزان شور و نشاط احداث نماییم و در این میان مدارس نقش مهمی را در این خصوص ایفا می كند هر چند كارهای خوبی باز در این راستا انجام شده است.
استاندار كرمانشاه در ادامه به تعداد كم مدارس غیرانتفاعی استان باز اشاره نمود و اظهار داشت: این سوژه باید ریشه یابی شود و دلیل كمبود این نوع مدارس و همین طور استقبال نكردن خانواده ها مشخص شود.
وی اظهار داشت: یكی از دلایلی كه می توان برای این سوژه آورد پائین بودن سرانه درآمد مردم استان و دلیل دیگر باز وقوع زلزله های پی در پی در استان و پائین آمدن روحیه مردم است.
بازوند اشاره كرد: از 21 آبان پارسال تابحال حدود 6 هزار و یكصد پس لرزه در استان به وقوع پیوسته كه بیشتر از 720 مورد آنها احساس شده است و همین احساس زلزله می تواند تاثیرات سویی بر روحیه دانش آموزان بگذارد.
مدیر ارشد استان با تاكید بر اینكه باید زلزله را از ذهن دانش آموزان خارج نماییم، اضافه كرد: تجربه نشان داده كه پس لرزه های چنین زلزله های بزرگ تا حدود 2 سال به طول می انجامد و متولیان امر باید دانش آموزان را از لحاظ ذهنی و روحی برای ادامه تحصیلشان در چنین مواقعی آماده نگه دارند.
وی همین طور با مهم ارزیابی كردن كار آموزش و پرورش، از اهمیت جلساتی كه در این راستا برگزار می گردد سخن گفت و اضافه كرد: هر تصمیمی كه در این جلسات گرفته میگردد می تواند در تقویت زیرساخت ها و موتور محركه امر تعلیم و تربیت نقش بسزایی داشته باشد.
بازوند درانتها اظهار داشت: همه مدیران عضو شورای آموزش و پرورش باید به مدیركل این اداره در راه اجرای برنامه ها كمك كنند چونكه تصمیم گیری درست موجب توسعه و پیشرفت استان خواهد شد.
هم حالا در استان كرمانشاه بیشتر از 326 هزار دانش آموز در حدود چهار هزار و 600 مدرسه تحصیل می كنند.
7458/8066


1397/09/25
13:59:58
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: آموزش , تیم , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد