چه ورزش هایی برای تنگی كانال نخاعی مناسب است؟

چه ورزش هایی برای تنگی كانال نخاعی مناسب است؟

ایت بال: پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا سه روز در هفته به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، مناسب ترین ورزش برای رفع دردهای ناشی از تنگی كانال نخاعی است.دكتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: تمرین های هوازی شامل پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا سه روز در هفته به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه سبب كاهش دردهای ناشی از تنگی كانال نخاعی میگردد. البته ورزشكاران این نوع بیماری باید توجه نمایند كه از دویدن و پریدن اجتناب كنند.
وی اظهار داشت: ورزش های هوازی علاوه بر اینكه یكی از ورزش های خاص این بیماران هستند، تناسب اندام را باز حفظ می نماید. همین طور تمرین های ثبات مركزی ستون فقرات پس از آموزش به وسیله كارشناسان به صورت انقباض همزمان عضلات عرضی ناحیه تحتانی شكم و عضلات عمقی ستون فقرات صورت گیرد و تمرین های مكنزی به صورت راست شدن و خم شدن به عقب در ناحیه كمر كه شامل چند تمرین است، سفارش میگردد. ضمن این كه اهتمام كنید هر روز تمرینات انعطاف پذیری را به صورت كشش عضلات كمر، شكم، لگن و عضلات ران و ساق در برنامه روزانه خود داشته باشید.
رییس هیات پزشكی ورزشی استان اصفهان اشاره كرد: خیلی از ورزش های مناسب برای تنگی كانال نخاعی بر تقویت عضلات شكم و كمر تاكید دارند، این ورزش های كششی روی عضلاتی كه انعطاف پذیر نیستند و سفت هستند، صورت می گیرد. البته اگر ورزش های قدرتی و كششی انجام دهید، زودتر می توانید این درد را درمان كنید. ضمن این كه تغییراتی را در شیوه زندگی مانند نحوه مناسب نشستن، اجابت مزاج، بلند كردن وزنه و... داشته باشید و در تغییر جهت به سمت طرفین باز باید اصلاحاتی صورت بگیرد.
باقری مقدم اشاره كرد: امكان دارد این درد كمر ناشی از فتق دیسك یا درگیری عصب سیاتیك باشد و انجام ورزش نادرست می تواند درد ناشی از تنگی كانال نخاعی را بدتر كند. بدین سبب پیش از هر برنامه ورزشی، برای تشخیص علت درد، باید نزد پزشك بروید.
این متخصص پزشكی ورزشی درانتها اضافه كرد: تقویت عضلات گردن در ناحیه گردن به چهار سمت (جلو، عقب و طرفین)، انقباض عضلات در مقابل مقاومت (مانند استفاده از دست) همراه با كشش عضلات گردن (خم كردن گردن توسط دست) سفارش میگردد. البته اگر ورزش را درست انجام ندهید، تمرینهای ورزشی بی اثر خواهد بود و امكان دارد منجر به درد یا بدتر شدن آن شود. پس بهتر است از متخصصین و كارشناسان طرز صحیح ورزش كردن را یاد بگیرید.1397/09/12
13:53:19
5.0 / 5
4778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد