ورزش مانع بلوغ زودرس و كوتاهی قد در دختران میگردد

ورزش مانع بلوغ زودرس و كوتاهی قد در دختران میگردد

ایت بال: نداشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش نكردن در سنین رشد موجب كوتاه شدن قد دختران میگردد.


دكتر احمد باقری مقدم در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: با افزایش روند چاقی در دختران پیش از سن بلوغ، به سبب رشد بیش از اندازه غضروف ها و تبدیل زود هنگام آنها به استخوان سبب بلوغ زودرس و كوتاهی قد و قامت این افراد در آینده خواهد شد.
وی اظهار داشت: دخترانی كه از دوران كودكی گرفتار چاقی هستند با افزایش روند چاقی، نداشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش نكردن، غضروف صفحه رشد استخوانی آنها زودتر بسته میگردد در نتیجه قد و قامت كوتاه تری نسبت به افراد عادی خواهند داشت ضمن اینكه تغذیه درست، ورزش ایده آل و خواب مناسب سبب میگردد تا بلوغ دختران طی زمان مقرر صورت گیرد.
باقری مقدم اشاره كرد: دخترانی كه به رشته هایی همچون ژیمناستیك، اسكیت، پاتیناژ، دو استقامت و ورزش های رزمی می پردازند نیاز به كاهش وزن زیادی دارند و با انجام فعالیت های ورزشی در آینده با مشكلات زیادی مواجه خواهند بود. از طرف دیگر ورزشكاران این رشته ها به سبب از دست دادن اشتهای خود انرژی كافی دریافت نمی كنند و همین مساله در نامنظم بودن قاعدگی دختران تاثیر بسزایی دارد. نكته مهم در این ارتباط ناآگاه بودن مربیان، ورزشكاران و خانواده ها از این سوژه است و متوجه این قضیه نیستند كه اگر قاعدگی دختران بیشتر از سه ماه به تاخیر بیفتد نشانه خوبی نیست و نیاز به پیگیری درمانی دارد.
رییس هیات پزشكی ورزشی استان اصفهان درانتها اشاره كرد: رژیم غذایی مناسب و ورزش دو بال تفكیك ناپذیرند كه اگر به درستی هدایت و كنترل شوند به حفظ تناسب اندام زنان در دوران سپس ازدواج كمك می نماید. همین طور در سلامت قلبی ـ عروقی و محكم تر شدن عضلات آنها باز نقش بسزایی را ایفا می كند.1397/09/11
14:42:37
5.0 / 5
4778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیلیارد