ورزش كردن در شب تاثیری كمتری در كاهش وزن دارد

ورزش كردن در شب تاثیری كمتری در كاهش وزن دارد

ایت بال: ورزش كردن در شب به خاطر كاهش سطح متابولیسم بدن تاثیر كمتری در كاهش وزن نسبت به سایر ساعت های روز دارد.دكتر احمد باقری مقدم رییس هیات پزشكی ورزشی استان اصفهان در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: انتخاب زمان ورزش در طول روز بستگی به شرایط هر فرد متفاوت می باشد. در حقیقت بهترین زمان برای انجام تمرین های ورزشی زمانی است كه فرد از نظر روحی، هوشیاری و تغذیه و شرایط محیطی آمادگی لازم را داشته باشد. در گروهی از افراد كه مجبور یا علاقه مند هستند در شب ورزش كنند، همواره این سوال مطرح است كه آیا ورزش كردن در شب مناسب می باشد یا خیر؟
وی اظهار داشت: برخی ورزش در شب را برای كاهش وزن ایده آل می دانند و برخی دیگر آنرا نامناسب. در ارتباط با بهبود وضعیت خواب هم برخی از مطالعات، ورزش در شب را سفارش و بعضی از مطالعات ورزش در شب را سبب اختلال در خواب شبانه گزارش كرده اند. در تعداد اندكی از مطالعات، ورزش را به صورت شبانه در پارك ها به دلیل افزایش دی اكسیدكربن و كمبود اكسیژن سفارش نمی كنند ولی این مورد تایید نشده است.
رییس هیات پزشكی ورزشی استان اصفهان درباره بعضی فواید ورزش در شب اظهار نمود: در شب عضلات بدن نرم تر و آماده تر از بامداد است و معمولا در شب كمتر شاهد سفتی عضلات هستیم. ضمن این كه فرصت ورزش در شب معمولا بیشتر ار بامداد هاست.
باقری مقدم افزود: البته در شب به دلیل افزایش سطح هورمون های استرس مثل كورتیزول و نوراپی نفرین در خلال ورزش و طبیعی شدن آن بعد از چند ساعت، سبب می گردد تا خواب بعد از ورزش مختل شود. ازاین رو بین فعالیت ورزشی تا زمان خواب باید حداقل ۳ ساعت فاصله باشد. همینطور به دلیل كاهش سطح متابولیسم بدن در شب ها به نظر می آید ورزش در شب ها تاثیر كمتری در كاهش وزن نسبت به بقیه ساعت های روز دارد.
متخصص پزشكی ورزشی در انتها اظهار داشت: اگر جزو كسانی هستید كه فقط شب ها فرصت ورزش دارید فراموش نكنید كه ورزش كردن در شب بهتر از ورزش نكردن است. البته در اجرای ورزش شبانه نیاز به انگیزه بیشتر و نظم است. چونكه به دلیل تاثیر كمتر آن در كاهش وزن یا تولید خستگی امكان دارد فرد از ادامه دادن فعالیت ورزشی در شب امتناع كند.1397/09/06
18:55:54
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: تغذیه , تیم , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیلیارد