معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان:

بخش معلولان هشت رشته ورزشی به فدراسیون های متبوع منتقل شد

بخش معلولان هشت رشته ورزشی به فدراسیون های متبوع منتقل شد

ایت بال: تهران-«عبدالحمید احمدی» معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: هشت فدراسیون دوچرخه سواری، تیراندازی با كمان، سواركاری، بدمینتون، تكواندو، تنیس روی میز، تنیس و قایقرانی بخش معلولان رشته های خویش را از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان تحویل گرفتند.


عبدالحمید احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب، اضافه كرد: در نشست امروز (دوشنبه) معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش با مسئولان كمیته ملی پاراالمپیك و روسای این فدراسیون ها این انتقال طی تفاهم نامه ای صورت پذیرفت و نهایی شد.
وی با اشاره به اینكه این انتقال برپایه الزامات قانونی فدراسیون های جهانی صورت می گیرد، اضافه كرد: فدراسیون های جهانی در جهت توسعه ورزش حرفه ای و همگانی در بخش جانبازان و معلولان از فدراسیون های ملی كشورهای عضو درخواست نمودند این مورد را در دستور كار خود قرار دهند و برهمین اساس این هشت فدراسیون طی تبادل تفاهم نامه بخش معلولان رشته های خویش را از فدراسیون جانبازان و معلولان تحویل گرفتند.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش با اشاره به اینكه این وزارت خانه همواره نگاه حمایتی به فدراسیون جانبازان و معلولان داشته است، افزود: هم اكنون هم با انتقال این هشت رشته از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان به فدراسیون های مربوطه به صورت رسمی توسعه ورزش معلولان در وظایف ذاتی فدراسیون های ملی قرار خواهد گرفت.
«محمد رضا داور زنی» معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و «محمود خسروی وفا» رییس كمیته ملی پاراالمپیك این تفاهم نامه را در حضور «حمید علی صمیمی» رییس فدراسیون جانبازان و معلولان و روسای این هشت فدراسیون امضا كردند.

** نگاه حمایتی فدراسیون به ورزش جانبازان و معلولین از این پس وظیفه ای است
محمدرضا داورزنی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش در این نشست اظهار داشت: فدراسیون ها نسبت به ورزش جانبازان و معلولین نگاه حمایتی داشتند و الان با انتقال ماموریت هشت رشته از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه سبب خواهد شد كه پوشش ورزش این قشر در قالب وظایف ذاتی فدراسیون ها قرار گیرد و نگاه وظیفه ای هم علاوه بر نگاه حمایتی به وجود آید.
وی اضافه كرد: آنچه مسلم است اكنون فدراسیون هایی كه در قالب این انتقال قرار گرفته اند، ماموریت شان اضافه شده و بطور قطع با افزایش ماموریت ها، اعتبارات آنها هم افزوده خواهد شد.
داورزنی تصریح كرد: پیش از این انتقال فدراسیون ها از محل اختصاص 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده اعتباری دریافت نمی كردند اما با این انتقال بطور قطع از این محل هم فدراسیون ها دریافتی هایی دارند كه می توانند نه تنها برای انجام ماموریت های جدید از آن بهره ببرند بلكه این فرصت هم پدید می آید كه با این اعتبارات جدید شرایط بهتری را برای افزایش امكانات و زیرساخت های رشته ورزشی متبوع خود فراهم آورند.
محمود خسروی وفا رییس كمیته ملی پارالمپیك هم در این نشست تصریح كرد: این انتقال یك فرصت است و با عنایت به تاكید فدراسیون جهانی یك قانون به حساب می آید و به صورت رسمی باید از ابتدای سال آینده اجرایی شود.
وی اضافه كرد: پشتیبانی از ورزش جانبازان و معلولین در رشته های مختلف همچون این هشت رشته كه قبلا از جانب فدراسیون ها انجام می شد از این پس دیگر باید به صورت قانونی محقق شود.
ورزشی **9250 ** 9144**9129


1397/08/18
22:37:47
5.0 / 5
4335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد