سرمربی تیم واترپلو جوانان: با اردوهای بیشتر قهرمان می شدیم

سرمربی تیم واترپلو جوانان: با اردوهای بیشتر قهرمان می شدیم

ایت بال: تهران- سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران اظهار داشت: اگر زمان اردوی آماده سازی این تیم بیشتر بود كسب عنوان نخست و مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا امكان پذیر بود.


دانیال خاكبان در گفت و گو با ایرنا، ضمن اشاره به اینكه 6 تیم برتر قاره آسیا شامل چین، ژاپن، قزاقستان، ازبكستان، كره جنوبی و ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شركت داشتند، اضافه كرد: تمامی تیم ها با آمادگی بالا در این رقابت ها شركت كردند و برای كسب یكی از عناوین اول تا سوم از جان و دل مایه گذاشتند.
تیم واترپلو جوانان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در ازبكستان، مقام سوم را از آن خود كرد.
خاكبان اضافه كرد: از آنجائیكه تیم های اول تا سوم مجوز حضور در مسابقات جهانی زیر 20 سال جهان را بدست می آورند، رقابت ها با حساسیت بیشتری دنبال می شد.
سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران در پاسخ به این پرسش كه عملكرد بازیكنان را در این رقابت ها چگونه ارزیابی می كنید؟، اظهار داشت: در مجموع از عملكرد بازیكنان رضایت داریم. هشت بازیكن از تیم 13 نفره ما برای اولین بار در مسابقاتی در این سطح شركت می كردند.
وی اضافه كرد: خوشبختانه بازیكنان تیم، اسیر جو سنگین مسابقات نشدند و با تلاش و هماهنگی در درون آب به خوبی این رقابت ها را پشت سر گذاشتند.
«الكساندر چیریچ» سرمربی تیم ملی واترپلو ایران هم این تیم را در رقابت های قهرمانی آسیا در تاشكند همراهی می كرد.
خاكبان دراین خصوص هم اظهار داشت: چیریچ به كادر فنی و تیم مشاوره های خوبی ارائه نمود. او بعد از هر بازی، فیلم بازی های ایران و رقبا را به دقت آنالیز و نكات لازم را به كادر فنی و بازیكنان منتقل می كرد.
سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران در پاسخ به این پرسش كه آیا بازیكنان این تیم می توانند در مسابقات سال آینده قهرمانی جهان شركت كنند؟ عنوان كرد: تمام بازیكنان زیر 18 سال سن دارند و می توانند در مسابقات قهرمانی زیر 20 سال جهان به میدان بروند.
خاكبان درباره رضایت كادر فنی از نتایج ایران در این رقابت ها هم اظهار داشت: بازیكنان در این دوره از بازی ها نتایج قابل قبولی كسب كردند و از آنان رضایت داریم. تاكید می كنم تیم های ژاپن و چین كه در رده بندی بالاتر از ایران ایستادند، به واقع تیم های قدرتمندی بودند، اما چنانچه اردوهای بیشتری داشتیم، می توانستیم مدال خوش رنگ تری كسب نماییم.
وی درباره میزبانی ازبكستان در این رقابت ها هم تصریح كرد: مسابقات با كمترین حاشیه ای شروع شد و به آخر رسید. مسئولان این كشور برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات تلاش كردند و میزبانان خوبی بودند.
سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران درباره قضاوت داوران در این دوره از رقابت ها هم اظهار داشت: قضاوت ها در سطح قابل قبولی بود، این درحالی است كه فدراسیون جهانی هم برای دوری از هرگونه شائبه جانبداری در قضاوت ها 2 داور تراز اول از كشورهای ایتالیا و لهستان را بعنوان داوران بی طرف به این مسابقات اعزام كرد كه قضاوت های خوبی داشتند.
وی در پاسخ به این سئوال كه فدراسیون برای آماده سازی بازیكنان برای مسابقات جهانی چه برنامه ای دارد؟ اضافه كرد: هنوز برنامه خاصی از جانب فدراسیون به كادر فنی ابلاغ نشده است، اما معتقدیم برای حضور قدرتمند در رقابت های جهانی باید از همین حالا برنامه های آماده سازی را به صورت دوره ای آغاز نماییم تا بازیكنان ابتدا آمادگی خویش را حفظ كنند و سپس آنرا ارتقا دهند.
اردوی آماده سازی تیم واترپلو جوانان ایران جهت شركت در رقابت های قهرمانی آسیا ابتدای شهریور امسال با دعوت از 100 ورزشكار شروع شد كه با برگزاری اردوهای شبانه روزی تعداد این ورزشكاران رفته رفته به 20 بازیكن رسید. اردوی اصلی این تیم از ابتدای مهر شروع شد.
مهم ترین مشكل این تیم برگزاری دیدارهای تداركاتی در جریان اردو آماده سازی بود كه با درخواست مسئولان این تیم به جای دیدارهای تداركاتی، با تیم ملی چندین بار مسابقه داد تا با آمادگی بیشتری در این مسابقات شركت نماید.
«الكساندر چیریچ» سرمربی تیم ملی واترپلو ایران در اواخر اردوی آماده سازی این تیم، به جمع كادر فنی افزوده شد و بعنوان مشاور نكات لازم را به كادر فنی و بازیكنان تیم منتقل كرد.
تیم واترپلو جوانان ایران بعد از كسب عنوان سومی رقابت های قهرمانی آسیا در ازبكستان، مجوز شركت در رقابت های قهرمانی زیر 20 سال جهان را هم بدست آورد و سال آینده به همراه تیم های ژاپن و چین دراین رقابت ها شركت خواهد نمود.
ششمین دوره رقابت های واترپلو قهرمانی جوانان آسیا (زیر 19 سال) از دوم تا ششم آبان 1397 (24 تا 28 اكتبر 2018) به میزبانی تاشكند ازبكستان برگزار گردید.
ورزشی **9144 ** 1418


1397/08/10
00:45:09
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیلیارد