40 برنامه طی هفته تربیت بدنی در دماوند اجرا می گردد

40 برنامه طی هفته تربیت بدنی در دماوند اجرا می گردد

ایت بال: تهران- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند از برگزاری 40 برنامه ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی (26 مهر تا دوم آبان) در این شهرستان اطلاع داد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، رضا مقدم روز جمعه قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به اینكه شعار هفته تربیت بدنی امسال '40 سال ورزش، 40 سال افتخار' است، تصریح كرد: اولویت این نهاد توجه به ورزش همگانی است و باید تلاش نماییم تا این مهم در میان مردم جامعه تقویت شود.
وی با تاكید بر تقویت امر ورزش با هدف فراهم ساختن زیر ساخت های لازم اضافه كرد: شهرستان دماوند از نظر فضای ورزشی محدود و فضاهای موجود هم بسیار قدیمی و فرسوده است كه امیدواریم تدابیر لازم در این خصوص در نظر گرفته شود.
مقدم با اشاره به نبود فضای ورزشی مخصوص بانوان در این شهرستان، بیان داشت: هیچگونه فضایی مختص به بانوان در شهرستان وجود ندارد، كه امیدواریم فضای لازم برای فعالیت این قشر اثرگذار فراهم گردد.
وی در مورد عملكرد این نهاد طی 6 ماه گذشته عنوان كرد: در این مدت ورزشكاران شهرستان مقام های بسیار خوبی در مسابقات استان كسب كردند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند با اشاره به پروژه های عمرانی در دست اقدام نیزخاطر نشان ساخت: راه اندازی استادیوم 5 هزار نفری، پیگیری و راه اندازی پیست و هتل آبعلی، راه اندازی دیواره صخره نوردی و بازسازی سالن فرسوده شهید مدنی همچون اقداماتی است كه نیازمند اعتبار است.
وی با اشاره به اینكه 36 هیات ورزشی در سطح شهرستان دماوند در حال فعالیت هستند، عنوان كرد: سرانه ورزشی شهرستان بدون فضاهای باز ورزشی، 34 سانتیمتر مربع برای هر نفر است كه با عنایت به پتانسیل های این شهرستان نیاز به توسعه بیشتری دارد.
مقدم سرانه ورزشی روباز دماوند را مطلوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: پیست اسكی آبعلی با مساحت 188 هكتار زمین، یكی از دلایل بالا بودن سرانه ورزشی فضای رو باز است.
وی خاطرنشان كرد: 25 مكان ورزشی سرپوشیده و رو باز متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان و 34 مكان ورزشی متعلق به بخش خصوصی و دولتی در دماوند وجود دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند در مورد فعالیت ورزشی در سطح روستاهای این شهرستان هم اظهار داشت: امسال 2 خانه ورزش روستایی افتتاح و 6 خانه ورزش روستایی در حال پیگیری به منظور افتتاح و تامین تجهیزات است.
هفته تربیت بدنی از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات كاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه ورزش همگانی برگزار می گردد.
تهرام/7246/6003


1397/07/28
19:06:38
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: تیم , سالن , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیلیارد