علیزاده: برای پیشرفت علم در ورزش باید مسئولان از ادبیات علمی حمایت كنند

علیزاده: برای پیشرفت علم در ورزش باید مسئولان از ادبیات علمی حمایت كنند

ایت بال: مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم در حاشیه بیستمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه علوم ورزشی اظهار داشت: هرچند پژوهشگاه در چند سال قبل برای علمی كردن ورزش تلاش های زیادی انجام داده، اما برای پیشرفت علم در ورزش باید مسئولان از ادبیات علمی در ورزش حمایت كنند.دكتر محمد حسین علیزاده در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: اگر بخواهیم فعالیت های بیست سال اخیر پژوهشگاه را مورد ارزیابی قرار دهیم، می بینیم در ۵ سال اول تلاش پژوهشگاه تولید ساختار، تزریق نیروهای متخصص به بدنه پژوهشگاه و مهیا كردن فضای مناسب برای پژوهشگاه بود، در ۵ سال دوم تلاش این نهاد برای تولید كالاهای علمی متناسب با نیاز جامعه ورزشی و تولید كتاب و برگزاری همایش های بین المللی و تخصصی برای مطرح كردن جایگاه پژوهشگاه بود. در نهایت پس از این كه پژوهشگاه به بلوغ نسبی رسید و ساختار آن تثبیت شد، هم اكنون این نهاد مركز علمی معتبری نه تنها برای ورزش كشور بلكه برای رفع مشكلات آحاد مردم كشور به حساب می آید.

وی در پاسخ به این پرسش كه چقدر پژوهشگاه در علمی كردن ورزش اثرگذار بوده است، اظهار داشت: علمی كردن ورزش خود یك فرایندی است كه نیاز به پشتیبانی از سوی دستگاههای اجرایی دارد. هر چند پژوهشگاه طی سالهای گذشته تلاش زیادی برای علمی كردن ورزش انجام داده، اما برای پیشرفت علم در ورزش باید مسئولان از ادبیات علمی در ورزش كشور حمایت كنند تا شاهد پیشرفت آن باشیم.
مدیر كل تربیت بدنی وزارت علوم در ارزیابی خود از عملكرد پژوهشگاه در خلال ۲۰ سال قبل اضافه كرد: پژوهشگاه با وجود تمام مشكلاتی كه از نظر بودجه، ساختار، تشكیلاتی و.... داشت به سمت توسعه همه جانبه و رفع مشكلات ورزش كشور حركت كرده و تمام تلاشش كمك به علمی كردن ورزش كشور بوده است. هرچند تا حدودی موفق بوده اما برای پیشرفت علم در ورزش باید مسئولان حمایت همه جانبه در این زمینه داشته باشند تا دستگاههای اجرایی بهتر به اهمیت علم در ورزش پی ببرند.1397/06/20
13:34:45
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: فعالیت , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد