آیا نوشیدن آب در كاهش وزن نقش دارد؟

آیا نوشیدن آب در كاهش وزن نقش دارد؟

ایت بال: برای تقویت كاهش وزن باید سوخت و ساز بدن خویش را افزایش دهید و آب می تواند كمك حال شما در این مسیر باشد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، عصر ایران به نقل از «استپ تو هلث» نوشت: «چقدر تلاش می كنید تا وزن خویش را كاهش دهید؟ آیا به نتایج دلخواه خود دست می یابید؟ آیا فكر می كنید به میزان كافی آب می نوشید؟ آیا نوشیدن آب به كاهش وزن كمك می كند؟

نوشیدن آب نه تنها بدن را هیدارته نگه می دارد و امكان فعالیت متعادل اندام ها را فراهم می آورد، بلكه می تواند در كاهش وزن هم نقش داشته و نتایج تلاش های شما را بهبود ببخشد. اگر تمایل چندانی به نوشیدن آب ندارید شاید سرانجام انگیزه ای برای انجام این كار یافته باشید.

نوشیدن آب به كالری سوزی بیشتر كمك می كند

افرادی بسیاری كه بیش از اندازه نیاز روزانه خود كالری مصرف می كنند، این گونه استدلال می كنند كه بعدا كالری های اضافی را می سوزانند. اگر شما هم یكی از این افراد هستید، باید بدانید كه آب به كاهش وزن كمك می نماید و در از بین بردن هرچه سریع تر كالری های اضافه نقش دارد.

به نظر می رسد این شرایط بیشتر برای جوانان و افراد میانسال صادق است و تمام كاری كه باید انجام دهید نوشیدن نیم لیتر آب قبل از غذا خوردن است.

البته، افرودن یك برنامه ورزشی كوچك و سبك برای بهبود روند كاهش وزن هم سفارش می گردد. بعنوان اولین تغییراتی كه باید مد نظر قرار دهید، نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب قبل از غذا و ۳۰ دقیقه ورزش روزانه را مد نظر قرار دهید.

نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی اشتهای شما را كاهش می دهد

نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی می تواند به كاهش اشتها و پیرو آن كاهش وزن كمك نماید. البته برخی موارد را هم باید مد نظر قرار دهید.

این مساله ثابت شده است كه نوشیدن آب ۳۰ دقیقه قبل از غذا خوردن از جذب بیش از حد انرژی توسط بدن پیشگیری می كند. به خاطر داشته باشید كه این انرژی در صورت عدم مصرف می تواند به صورت چربی در بدن ذخیره شود.

اما این شرایط برای همه صدق نمی كند و برخی مطالعات نشان داده اند كه بیشتر بزرگسالان مسن تر از آن سود می برند. پس اگر فردی مسن هستید و قصد دارید وزن اضافه ی خویش را كاهش دهید، نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی را فراموش نكنید.

آب سوخت و ساز را تسریع می كند

اگر فردی هستید كه همواره در كوشش برای دستیابی به وزن ایده آل است، احیانا از این نكته آگاه هستید كه سوخت و ساز نقشی كلیدی در این زمینه ایفا می كند. برای تقویت كاهش وزن باید سوخت و ساز بدن خویش را افزایش دهید و آب می تواند كمك حال شما در این مسیر باشد.

نوشیدن آب یكی از بهترین روش ها برای بهبود شرایط سوخت و ساز بدن است. نتایج یك مطالعه نشان داد كه ۱.۵ لیتر آب می تواند سوخت و ساز بدن انسان را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. در این مطالعه از آبی با دمای ۲۲ تا ۳۷ درجه سانتیگراد استفاده شده بود كه نشان دهنده آب گرم تا مقداری داغ است. توجه به این نكته اهمیت دارد چونكه این دماها بدن را وادار می كنند تا برای بازگشت به دمای عادی خود سخت تر كار كند.

همچنین، افراد حاضر در این مطالعه به این نكته اشاره داشتند كه از سطوح انرژی بیشتری برخوردار شده اند. اگر برای آغاز برنامه ورزشی خود به واسطه احساس خستگی دائمی با دشواری مواجه شده اید، این نكته ای بسیار مثبت است.

برای كسب بهترین نتایج مصرف دو لیتر آب در روز كه گرم یا مقداری داغ است، سفارش می گردد. شاید ابتدا انجام این كار دشوار باشد اما طی چند هفته به آن عادت خواهید كرد.

آب به كاهش وزن و پیشگری از احساس گرسنگی كمك می كند

اشتباه گرفتن احساس تشنگی با احساس گرسنگی می تواند بسیار راحت باشد. در حقیقت بهتر است هنگام احساس گرسنگی ابتدا یك لیوان آب بنوشید و شرایط را بررسی كنید كه آیا احساس موجود از بین می رود یا خیر. اما آیا این شرایط به كاهش وزن كمك می كند؟

بدن امكان دارد احساس تشنگی را با احساس گرسنگی اشتباه بگیرد و زمانی كه این سردرگمی را نادیده بگیرید امكان دارد در نهایت مصرف كالری های اضافه كه نیازی به آنها ندارید را تجربه كنید.

دفعه بعد كه احساس گرسنگی به سراغ شما آمد ابتدا یك لیوان آب بنوشید. بهتر است آب ولرم باشد تا سوخت و ساز را بهبود ببخشد. سپس به مدت ۲۰ دقیقه صبر كنید و ببینید چه اتفاقی در بدن شما رخ می دهد. اگر احساس گرسنگی از بین رفت در واقع تنها با احساس تشنگی مواجه بوده اید. در غیر این صورت، یك خوراكی سالم و مغذی مصرف كنید.

به خاطر داشه باشید كه برای هیدارته نگه داشتن بدن روزانه حداقل دو لیتر آب مصرف كنید.»
1397/06/07
13:31:30
5.0 / 5
4676
تگهای خبر: ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیلیارد