عضو تیم ملی سافت بال آخرین مدال زندگی را دریافت كرد

عضو تیم ملی سافت بال آخرین مدال زندگی را دریافت كرد

ایت بال: بوشهر- مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اظهار داشت: دختر ورزشكار بوشهری در رشته تیراندازی باكمان و عضو تیم ملی سافت بال آخرین مدال زندگی خویش را با نجات جان چهار هم وطن دریافت كرد.


علیرضا باقری روز یكشنبه در گفت وگو با ایرنا اضافه كرد: اسما زحمتكش كماندار بوشهری و بازیكن تیم ملی سافتبال براثر تصادف شدید دچار خونریزی مغزی و مرگ مغزی شده بود.
وی بابیان اینكه این ورزشكار 24 ساله خود از داوطلبین اهدای عضو بود اظهارداشت: با رضایت خانواده نوع دوست و ایثارگر این ورزشكار اعضای پیكر وی به منظور پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.
باقری اظهار داشت: این چهارمین برداشت عضو در سالجاری در استان بوشهر است كه چهار عضو شامل كلیه ها، پانكراس و كبد این بانوی ورزشكار در بیمارستان شهدا خلیج فارس بوشهر برداشت شد.
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اضافه كرد: امسال هشت مرگ مغزی مناسب اهدا در این استان وجود داشته كه در شش مورد رضایت خانواده ها برای اهدا عضو نجات بخش جان دیگر هم وطنان بوده است اما 2 مورد دیگر به علت شدت مصدومیت پیش از اهدا دچار ایست قلبی شدند.
وی با اشاره به اینكه این چهل و ششمین اهدای عضو در استان بوشهر است اظهار داشت: باآنكه آرزو می نماییم همیشه هم میهنان ما در سلامت كامل باشند اما امید می رود با فرهنگ سازی های مناسب بتوانیم با جلب رضایت خانواده هایی كه دچار این مشكل می شوند جان شمار بیشتری از هم وطنانمان را نجات دهیم.
6047/6045


1397/05/28
23:15:11
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیلیارد