در هفته ششم

55 راس اسب در كورس بندرتركمن رقابت كردند

55 راس اسب در كورس بندرتركمن رقابت كردند

ایت بال: گرگان - هفته ششم مسابقات اسبدوانی كورس تابستانه بندرتركمن عصر جمعه با رقابت 55 چابكسوار در مجموعه سواركاری این شهرستان واقع در غرب استان گلستان برگزار گردید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا دورهای این هفته از مسابقات در مسافت های 1000متر برگزار گردید كه كورس نخست مخصوص اسب های 2ساله مبتدی نبرده بود.
در این كورس 7 اسب وارد دپار شدند و اسب گلچین حبیب ایشان عنوان قهرمانی را به دست آورد و اسب های 'عالم شاد تاجر 'و 'غزل تاج خرمالی ' به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون مبتدی دو ساله با حضور 12راس اسب در كورس دوم برگزار گردید كه دان ییلدز زودتر از سایرین از خط آخر گذشت و گلد نینو و راین استورم هم به عناوین دوم و سوم رسیدند.
مایا گل قهرمان دور سوم در بین 9راس اسب مبتدی نبرده دوخون بالای سه سال شد، به دنبال او اسب های گرین كاپ جیران صحرا به ترتیب دوم و سوم شدند.
كورس چهارم مخصوص اسب های دوخون 8تا 14 امتیازی بالای سه سال بود كه نتیجه رقابت 11 راس اسب حاضر در خط استارت، قهرمانی كارولین بود و گلد یوكابد و لیدی ناز هم دوم و سوم شدند.
اسب های وای وای، سیتی دنسر و لیلی ناز به ترتیب مقام اول تا سوم كورس پنجم را در بین 7 راس اسب دو خون 24 تا 28 امتیازی بالای سه سال كسب كردند.
در آخرین دور این هفته از مسابقات 9راس اسب دوخون 16 تا 22 امتیاز بالای سه سال رقابت كردند كه انجوی، كورلین و اوچر بانو زودتر از خط آخر گذشته وبه ترتیب عنوان های اول تا سوم را كسب كردند.
در آخر 74 میلیون و 200 هزار تومان جایزه نقدی به مالكین و مربیان اسب های برتر تعلق گرفت.
از مجموع 66 راس اسب ثبت نام شده برای این هفته از مسابقات 11 اسب به صلاحدید دامپزشك و كمیته فنی مسابقات كنار گذاشته شدند.
كورس اسبدوانی گلستان هر ساله در گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیاری را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
بندرتركمن با 80 هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان واقع است، مسابقات تابستانه بندرتركمن با وجود كمبودهایی برای حضور تماشاچیان، مربیان، مالكین و چابكسواران با حضور گسترده علاقمندان به این ورزش برگزار می گردد.
7333/1648


1397/05/06
13:59:23
5.0 / 5
4433
تگهای خبر: رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیلیارد