5 حركت برای كاهش وزن سریع

5 حركت برای كاهش وزن سریع

ایت بال: اگر وزن كم كردن هدف شما باشد به دنبال بهترین حركات ورزش برای این منظور هستید یك متخصص ورزش 5 حركت ورزش كه بهترین تاثیر در كاهش وزن را دارند معرفی كرده است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از popsugar، متخصصان ورزش معتقدند كه درگیر كردن عضلات در ورزش سبب كالری سوزی بیشتر می گردد. ضمنا این كار زمان كمتری از افراد می گیرد. حركاتی كه معمولا برای كاهش وزن از انواع آن ها استفاده می گردد عبارتند از لانگز، اسكات، بلند كردن هالتر، پلانك با وزنه و پرس با دمبل هر كدام از این حركات بر روی چند گروه از عضلات كار می كند و بسته به اینكه فرد می خواهد كدام قسمت را لاغر كند از این حركات استفاده می گردد.

انجام دادن این حركات سه بار در هفته بهترین روش برای كاهش وزن سریع است. می توانید با اضافه كردن وزنه به این حركات كمی خویش را به چالش بكشید تا بدن به حركات عادت نكند. انواع این حركات كه برای كاهش وزن مناسب هستند عبارتند از:

1- لانگز مورب:

پای راست را مقابل طرف چپ بدن قرار دهید. زانوی پای راست را خم كنید و پایین بروید زمانی كه زانو 90 درجه شد بدن را در این حالت نگه داشته سپس بالا بیایید.

این حركت را بر روی هر پا در سه ست با 12 تا 15 تكرار انجام دهید.2- اسكات با وزنه:

پاها را به اندازه عرض شانه ها باز كنید. یك وزنه در دست نگه دارید در حالیكه باسن را به سمت عقب می برید پایین بروید. زمانی كه زانو 90 درجه شد بالا بیایید در این حركت زانوها نباید جلوتر از انگشتان پا قرار بگیرند. وزن بدن را بر روی پاشنه پا بیندازید. این حركت را در سه ست با 12 تا 15 تكرار انجام دهید.3- بلند كردن هالتر:

یك هالتر در دست نگه دارید. پاها را به اندازه عرض شانه باز كنید. در حالیكه كمر صاف است به پایین بروید تا جایی كه كمر 90 درجه خم شود سپس بالا بیایید. هالتر را نزدیك بدن نگه دارید این حركت را در سه ست با 12 تا 15 تكرار انجام دهید.4- پلانك با وزنه:

در حالی كه دو وزنه در دست ها دارید، در حالت پلانك قرار بگیرید. سپس هر كدام از دست ها را به ترتیب به سمت شانه بالا ببرید. این حركت را در سه ست با 8 تكرار در هر دست انجام دهید.5- پرس شانه:

دو دمبل در دست نگه دارید آرنج ها را خم كنید طوری كه وزنه ها در ناحیه شانه قرار بگیرند. دست ها را به سمت بالا بكشید طوری كه آرنج ها صاف شوند. دوباره دست ها را پایین بیاورید. این حركت را در سه ست با 12 تا 15 تكرار انجام دهید.


1397/02/31
15:28:12
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد