استاد بزرگ شطرنج ایران :

استفاده از مربی تراز اول دنیا نیاز تیم ملی شطرنج است

استفاده از مربی تراز اول دنیا نیاز تیم ملی شطرنج است

ایت بال: بوشهر-استاد بزرگ شطرنج ایران اظهار داشت: استفاده از مربی تراز اول دنیا و برخورداری از دانش و روشهای روز نیاز اصلی پیشرفت تیم ملی شطرنج است.


احسان قائم مقامی روز یكشنبه درگفت و گو با ایرنا اضافه كرد: شطرنج ایران در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته كه تداوم این مسیر رو به جلو نیازمند بكارگیری مربی تراز اول است.
وی بیان كرد: در سال های گذشته هم حضور مربی تراز اول در تیم ملی رقم خورد ولی به علت نبود حمایت مالی امكان اینكه در تمام طول سال مربی ثابت داشته باشیم فراهم نشد.
قائم مقامی ادامه داد: با برنامه هایی كه در شطرنج كشور در حال شكل گیری است امیدواریم در آینده نزدیك شاهد حمایت مالی فعال تری از تیم ملی باشیم.
وی در ارتباط با سطح برگزاری فینال مسابقات شطرنج كشور در بوشهر هم اظهارداشت: با پیشرفت چشمگیر شطرنج كشور در سال های اخیر سطح مسابقات در حدی است كه هر كدام از شركت كنندگان از شانس كسب عنوان قهرمانی برخوردار می باشند.
وی با قدردانی از مسئولان برگزاری دور پایانی پنجاه و یكمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی مردان كشور در بوشهر اظهارداشت: با تدابیر پیش بینی شده شطرنج بازان بدون كوچكترین دغدغه ای رقابت های خویش را آغاز كردند كه این مهم تاثیر زیادی در افزایش سطح رقابت ها داشته است.
قائم مقامی ادامه داد: با عنایت به بازیكنان قدری كه در دورپایانی رقابت ها حضور دارند پیش بینی می گردد شاكله قوی و موثری برای حضور تیم ملی در رویدادهای مهم و بین المللی شكل گیرد.
وی در ارتباط با سطح شطرنج استان بوشهر هم اظهار داشت: این استان در رشته شطرنج ظرفیت زیادی برای پیشرفت دارد و امید است با مسیری كه در استان شروع شده در سال های آینده شاهد درخشش شطرنج بازان آن در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.
دور پایانی پنجاه و یكمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی مردان كشور در بوشهر كه از امروز با حضور 12 شطرنج باز رنگینگ دار از 7 استان كشور شروع شده تا 27 اسفند ماه جاری ادامه دارد.
كرمان، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان رضوی، تهران و اصفهان هفت استان شركت كننده در این دور از مسابقات هستند.
7212/ 6045


1396/12/22
16:32:17
5.0 / 5
4695
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , رقابت , شطرنج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد