كمك یك میلیارد ریالی استاندار به هیات ژیمناستیك آذربایجان غربی

كمك یك میلیارد ریالی استاندار به هیات ژیمناستیك آذربایجان غربی

ایت بال: ارومیه- استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: به منظور تجهیز خانه ژیمناستیك و توسعه زیرساخت های این رشته ورزشی یك میلیارد ریال اعتبار به هیات استانی تخصیص می یابد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا محمدمهدی شهریاری شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از اردوی آماده سازی تیم ملی آكروژیم ژیمناستیك در ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: زیرساخت های خوبی برای این رشته در استان فراهم گشته است و باید سالن خانه ژیمناستیك بیش از پیش تجهیز شود.
وی اضافه كرد: این رشته ورزشی می تواند برای سایر رشته ها هم ورزشكار تربیت كند و این ظرفیت در ورزشكاران استان هم مهیاست.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینكه ژیمناستیك یك رشته مادر و پایه برای تمامی رشته های ورزشی است، اظهار نمود: كودكان و نوجوانان زیادی علاقه مند به فعالیت در این رشته هستند و این خود یك نكته مثبت به حساب می آید.
شهریاری ادامه داد: این استان در اغلب رشته های ورزشی در سطح جهانی، آسیایی و ملی صاحب مقام و امتیاز است و این نشان از ظرفیت والای ورزشكاران آذربایجان غربی است.
عبدالله چمن گلی، مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی هم در حاشیه این بازدید اظهار داشت: رشته ژیمناستیك ورزشی پایه بوده و برای خیلی از رشته های ورزشی ورزشكار تربیت می كند و باید به آن اهمیت ویژه ای قائل شد.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا در این بازدید محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی با اهدای لوحی از ورزشكاران تیم ملی آكروژیم ژیمناستیك قدردانی نمود.
اردوی آماده سازی تیم ملی آكروژیم ژیمناستیك با حضور 6 ورزشكار ارومیه ای از / 27 بهمن سال جاری / به مدت 10 روز در خانه ژیمناستیك ارومیه در حال برگزار است و بازیكنان در این مدت مورد ارزیابی مربیان قرار می گیرند.
احد محمدی، ساسان عباسی، روح الله جنتی فر، محمد حسین منافی، یوسف رضایی و آرش امیر ابراهیمی 6 بازیكن دعوت شده به این اردو هستند كه توسط سرمربی مورد ارزیابی بدنی و حرفه ای قرار می گیرند؛ این دوره از اردو به صورت متمركز در استان های یزد، سمنان و آذربایجان غربی برگزار می گردد.
آكروژیم بعنوان یكی از شاخه های ژیمناستیك شامل حركت های نمایشی منظم و مهیج و برنامه های حركتی مشاركتی و گروهی خیره كننده ای است كه مسابقات بین المللی آن در پنج گروه رقابتی 2 نفری زنان، 2 نفری مردان، 2 نفری مختلط، سه نفری زنان و چهار نفری مردان بر روی پیست زمینی مخصوص برگزار می گردد.
در مجموع یكهزار و 500 ورزشكار رشته ورزشی ژیمناستیك در استان فعالیت می نمایند كه 820 نفر از آنان خواهر و 970 نفر برادر هستند.
8135/3072


1396/12/07
16:42:29
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: بازی , تیم ملی , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیلیارد