دور ششم مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ،

توقف استادبزرگ روس، برابر استاد بزرگ جوان ایران

توقف استادبزرگ روس، برابر استاد بزرگ جوان ایران

ایت بال: ساری- استاد بزرگ شطرنج روسها بعد از چند دور صدرنشینی در بیست وششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر؛ اكسین كاپ؛ در شهرستان آمل، چهارشنبه شب در دور ششم این مسابقات برابر استادبزرگ جوان ایران با شكست متوقف گردید.


به گزارش خبرگزار ایرنا، درانتها دور ششم این مسابقات كه چهارشنبه شب و از جدول گروه (آ ) استادان بزرگ وبین المللی شطرنج در مجتمع اكسین آمل برگزار شد، مصاف تماشایی 'پاول پونكراتف' استاد بزرگ روسیه با ' پرهام مقصودلو' استاد بزرگ ایران بعد از 3 ساعت و30دقیقه با پیروزی یك برصفرمقصودلو از ایران به پایان رسید تا رقابت 4 شطرنج باز در صدرجدول با 5 امتیاز فشرده تر شود.
در دیگر دیدارهای مهم چهارشنبه شب سیدمحمدامین طباطبایی استاد بین المللی ازتهران برابر محسن مصدق پور استاد بزرگ خراسان رضوی پیروز شد و یوری كوزوبوف از اوكراین برابر علیرضا فیروزجاء از مازندران گذشت و امیررضا پوررمضانعلی از گیلان در دیدار برابر آرین غلامی از مازندران صاحب پیروزی شد.
در جدول رده بندی گروه (آ) سید محمد امین طباطبایی از تهران، یوری كوزوبوف از اوكراین، محسن مقصودلو ازخراسان رضوی و پرهام مقصودلو از گلستان هركدام با 5 امتیاز درصدرقرار دارند.
همچنین دور ششم این مسابقات در جدول گروه ( بی ) كه آماتورها حضور دارند، علیرضا مقدم ازگیلان با كسب هفتمین پیروزی خود برابر محمدرضا خورشیدی از البرز با 7 امتیاز همچنان در صدر جدول رده بندی این گروه باقی ماند.
دراین گروه محمود اسكندری از البرز برابر مهیار درودیان از تهران با نتیجه یك برصفرتن به شكست داد و پویان دوستكام از تهران با همین نتیجه برابر سپهر گلشن نژاد از گیلان پیروز شد.
در جدول رده بندی گروه (بی ) این مسابقات، بعد از مقدم7 امتیازی، 'محمود اسكندری' و ' پویان دوستكام' و' مسعود طالبی ' با 6 امتیاز در رده های بعدی جدول قرار دارند.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، دور هفتم این مسابقات در جدول(آ ) كه استادان بزرگ وبین المللی از ساعت 17 عصر پنجشنبه و هم دور هشتم در جدول( بی ) كه آماتورها حضور دارند، ازساعت9: 30 دقیقه بامداد برگزار می گردد.
بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( اكسین كاپ ) با رقابت 353 شطرنج باز داخلی و خارجی از 24 كشور دنیا شامگاه شنبه در مجتمع تجاری و رفاهی اكسین شهرستان آمل شروع شد و تا روز شنبه 21 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
در این مسابقات 46 شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی به همراه شطرنج بازان ملی پوش و مدعی استانهای كشور حضور دارند.
این مسابقات در 2 جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می گردد كه 82 شطرنج باز با رتبه استاد بزرگ و استاد بین المللی در جدول (آ A) در 9 دور و 271 نفر هم در جدول گروه (بی B) در 11 دور به روش سوئیسی باهم رقابت می كنند.
خبرنگار: مهدی غلامی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
ك/7327/1899


1396/11/19
13:16:51
5.0 / 5
4990
تگهای خبر: رقابت , شطرنج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیلیارد