سه حركت ورزشی برای كاهش وزن در ناحیه شكم

سه حركت ورزشی برای كاهش وزن در ناحیه شكم

ایت بال: بسیاری افراد قصد دارند كه با انجام حركات ورزشی در خانه وزن خویش را كم كنند و چربی های ناحیه شكم را آب كنند. با این حال خیلی از این افراد نمی دانند كه چه ورزش هایی برای آنها مناسب تر است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از Times now news، همه حركات ورزشی فواید خاص خویش را دارند و می توانند به شكلی به كاهش چربی بدن كمك كنند. با این حال بعضی از حركات ورزشی سرعت سوختن چربی های بدن را بالا می برد.

سه حركت ورزشی كه تاثیر زیادی بر كاهش چربی های بدن به خصوص چربی های شكمی دارند، عبارتند از:

۱. بالا بردن پاها:

طبق نظر متخصصان ورزشی این حركت ورزشی برای قدرتمند شدن عضلات بالا تنه و میان تنه مناسب می باشد و همینطور به سوختن چربی های شكم كمك می نماید. برای انجام این حركت بر روی كمر دراز بكشید و دو پا را به هم چسبانده و با هم از روی زمین بدون خم شدن زانو بالا ببرید. طوری كه پاها با بدن زاویه ۹۰ درجه بسازند. دوباره پاها را پایین بیاورید، اما پاها با زمین تماسی پیدا نكند.۲. حركت شنای سوئدی:

بسیاری از افراد تصور می كنند كه نمی توانند حركت شنای سوئدی را انجام دهند و نخستین حركت سخت است. با این حال حركت شنای سوئدی فواید زیادی دارد. این حركت سبب افزایش قدرت عضلات شانه و بازوها می گردد. همینطور شنای سوئدی بر روی كمر و میان تنه هم كار می كنند. حركت شنای سوئدی به كاهش وزن كمك می نماید و در صاف شدن شكم اثرگذار است.

برای انجام شنای سوئدی بر روی شكم دراز بكشید. كف دست ها را بر روی زمین قرار دهید. دست ها را صاف كرده و سپس دست ها را خم كرد. بدن را پایین بیاورید. چند بار این حركت را تكرار كنید.۳. دراز و نشست:

انجام دادن حركت دراز و نشست به صورت مداوم به افزایش قدرت شكم و میان تنه كمك می نماید.

بر روی زمین دراز بكشید. كمی زانوها را خم كنید و كف پاها را بر روی زمین قرار دهید. بدن را صاف از روی زمین بلند كنید و به پاها نزدیك كنید دوباره بدن ر بر روی زمین برگردانید. در این حركت مراقب باشید كه به گردن فشار وارد نشود.بهتر است حداقل چهار بار در هفته این حركت ها را انجام دهید.

ورزش كردن به صورت كلی برای سلامتی مفید است. با كاهش وزن بدن احتمال بیماری های قلبی و بیماری های مزمن مانند سرطان كاسته می شود. برای كاهش وزن باید مراقب برنامه غذایی خود هم باشید و میزن كالری دریافتی را كم كنید.
1396/11/03
13:22:13
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیلیارد