برای جلوگیری از عقب ماندگی؛

دولت بایدن کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تشکیل می دهد

دولت بایدن کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تشکیل می دهد

ایت بال: دولت بایدن برای جلوگیری از عقب ماندگی علمی این کشور در مقابل چین و برخی کشورهای دیگر به تکاپو افتاده و تشکیل کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی تازه ترین اقدام آنست.به گزارش ایت بال به نقل از انگجت، وزارت بازرگانی، اداره ملی ابتکار عمل هوش مصنوعی و اداره سیاست گذاری علم و فناوری کاخ سفید با همکاری یکدیگر کمیته جدیدی به نام کمیته ملی مشورتی هوش مصنوعی را تشکیل خواهند داد که وظیفه آن عرضه سفارش ها و مشورت هایی به رییس جمهور آمریکا و مقامات فدرال در زمینه موضوعات در رابطه با هوش مصنوعی است.
کمیته مورد اشاره دستورالعمل هایی را در چند حوزه در رابطه با هوش مصنوعی عرضه خواهد نمود که همچون آنها میتوان به رقابت، اشتغال، پیشرفت علمی، استراتژی ملی و بازبینی در ابتکارعمل های آینده اشاره نمود.
این کمیته برخی موضوعات اخلاقی در رابطه با مبحث هوش مصنوعی را نیز بررسی می کند که از برابری نیروی کار تا مسئولیت پذیری و بی طرفی الگوریتم های در رابطه با این مورد را در برمی گیرد.
رویکرد کمیته مذکور بین رشته ای بوده و متخصصان و دانشگاهیان، نمایندگان شرکتهای تجاری و مقامات فدرال در آن حضور خواهند داشت. پیش از این کنگره آمریکا خواهان توجه و کاربرد بیشتر هوش مصنوعی در دولت ایالات متحده شده بود.


منبع:

1400/06/20
21:34:42
5.0 / 5
190
تگهای خبر: جت , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیلیارد