الهیاری:

داوران تیر وکمان ما در سطح جهانی و المپیک هستند

داوران تیر وکمان ما در سطح جهانی و المپیک هستند

ایرنا- داور بین المللی تیر وکمان ایران اظهار داشت: فدراسیون برنامه های خوبی برای آموزش داوران این رشته در دستور کار دارد و ما ظرفیت حضور در تورنمنت های جهانی و المپیکی را داریم.


«شهرزاد الهیاری» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینکه سطح مسابقات تیر وکمان پارالمپیک و المپیک تقریباً یکسان است گفت: تفاوت زیادی در سطح رقابت و داوری این مسابقات وجد ندارد. تنها تفاوت در نحوه جاگیری کمانداران است که معمولان بیشتر بر روی ویلچر هستند.
وی افزود: حتی زهرا نعمتی دختر قهرمان ایرانیان هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرده است. داوری آن نیز تفاوتی ندارد و من تنها داور ایرانی حاضر در این مسابقات بودم.
الهیاری با اشاره به این که ظرفیت داوری تیر وکمان ایران در سطح جهان بالا است اظهار داشت: در گذشته نیز داورانی از ایران در رقابت های المپیک و پارالمپیک حضور داشتند و در این دوره قرعه به نام من افتاد.
وی اضافه کرد: بدون تردید در دوره های آینده نیز از ایران نمایندگانی در میز داوری تیر و کمان المپیک و پارالمپیک حضور خواهند یافت.
این داور بین المللی تیر وکمان ایران عنوان کرد: ما چندین داور بین المللی داریم و به دنبال افزایش شمار داوران این رشته در سطح جهان هستیم. تمام فعالیت یک رشته را نباید در مربی یا ورزشکار آن رشته خلاصه کرد بلکه هر رشته هم نیاز به ورزشکار در سطح جهانی دارد و هم مربی بین المللی.
وی افزود: همین طور ما می توانیم داور و مدیران بین المللی در سطح جهان داشته باشیم. حالا فدراسیون سیاستی در دستور کار قرار داده که دوره های داوری بین المللی برگزار خواهدنمود تا در نهایت ایران نیز به نامی بزرگ در داوری رشته تیر وکمان تبدیل گردد.
الهیاری در پاسخ به پرسشی در خصوص این که مدرسان این دوره ها چه کسانی هستند اضافه کرد: ما مدرسان جهانی در ایرانی داریم و از آنان استفاده خواهیم کرد همین طور هر چند سال یک دفعه مدرس بین المللی از خارج از کشور به ایران می آید.

1400/06/19
14:11:53
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آموزش , تیم , رقابت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیلیارد