رئیس انجمن باروری آمریكا :

واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت

واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت

رییس انجمن باروری آمریکا ASRM در بیست و دومین کنگره رویان اظهار داشت: چندین مطالعه نشان داده اند که واکسن هیچ اثر منفی بر قدرت باروری در آینده نخواهد داشت.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، پروفسور تیلور، متخصص زنان و مردان در بخش غدد درون ریز دانشگاه بیمارستان مگیوره در بولونیا (ایتالیا)و رییس انجمن باروری آمریکا ASRM امروز در قسمتی از کنگره رویان که به زبان انگلیسی و آنلاین انجام شد درباب تازه های کرونا ویروس و باروری اظهار داشت: هم اکنون حدودا ۲۰۷ میلیون مورد کووید در سراسر جهان ثبت شده است و تا حالا بیش از چهار میلیون نفر جان خودرا از دست داده اند.
وی افزود: این بزرگترین بحران سلامتی در طول زندگی ماست که نقش مهمی هم در همه جنبه های زندگی ما دارد. بطور طبیعی نقش این ویروس در تولیدمثل و باروری نگرانی مهمی برای سیستم سلامت شمرده می شود.
رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM اشاره کرد: ویروس SARS-CoV۲ عضوی از خانواده بزرگ ویروس کرونا است که نگرانی های بهداشتی قابل توجهی را به وجود آورده است. SARS-CoV۲ از راه هوا منتقل می شود و مسیر تنفسی محل اصلی جذب آنست. بنابراین، استراتژی هایی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و اجتناب از فضاهای بسته داخلی در کاهش انتقال این بیماری بسیار موثر است.
به گفته پروفسور تیلور، نگرانی های مربوط به باروری مانعی برای درمان بهینه زنان جوان تلقی می شود. تا حالا داده ای مبنی براینکه این ویروس گامت ها را آلوده می کند ثبت نشده است.
وی افزود: بانوانی که در دوران حاملگی به عفونت کووید مبتلا می شوند در معرض خطر بیشتری هستند. آنها بیشتر از زنان غیر حامله هم سن خود نیاز به بستری شدن و تهویه مکانیکی دارند و احتمال مرگ در آنها بالاتر است. استفاده از برخی داروها برای درمان کووید نیز در دوران حاملگی به سبب نگرانی از اثرات مضر یا ناشناخته روی جنین، محدود می شود.
رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM افزود: استفاده از واکسن برای همه زنان سفارش می شود. به ویژه کسانی که حامله هستند یا قصد آبستن شدن دارند. شواهد واکسیناسیون نشان داده است که واکسیناسیون در دوران حاملگی بی خطر است. بطور مشابه، چندین مطالعه نشان داده اند که واکسن هیچ اثر منفی بر قدرت باروری در آینده نیز نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: راهکار بلندمدت این بیماری همه گیر، واکسیناسیون است و بدون در نظر گرفتن وضعیت حاملگی باید به همه زنان واکسن ارائه شود.

1400/06/10
23:57:11
5.0 / 5
229
تگهای خبر: آنلاین , بیماری , جت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیلیارد