المپیك توكیو؛

رقیبان حسن تفتیان در دو ۱۰۰ متر المپیک مشخص شدند

رقیبان حسن تفتیان در دو ۱۰۰ متر المپیک مشخص شدند

ایت بال: ایرنا- حسن تفتیان از ساعت ۱۵: ۵۵ امروز (شنبه) در گروه ۶ مرحله اول دو ۱۰۰ متر المپیک توکیو به میدان می رود.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، امروز و در ادامه مسابقات دو و میدانی بازی های المپیک توکیو، مرحله مقدماتی ماده دو ۱۰۰ متر با حضور دوندگانی که با سهمیه یونیورسالیتی وارد این رقابت ها شدند برگزار گردید. بعد از مشخص شدن ۱۰ نفر برتر این بخش، گروه بندی مرحله اول جدول اصلی مسابقات هم مشخص شد.
حسن تفتیان که از ابتدا در جدول اصلی حضور داشت، در گروه ۶ مرحله اول باید به مصاف دوندگانی از توگو، ساحل عاج، آفریقای جنوبی، آنیگوآ و باربودا، برزیل، کانادا، زیمباوه و لیبریا برود.
تفتیان برای صعود از این گروه باید در بین سه نفر برتر قرار بگیرد. سه نفر از سریع ترین دوندگانی که در بین سه نفر اول گروه خود قرار نگرفته اند هم راهی مرحله نیمه نهایی می شوند.
سرشناس ترین دونده حاضر در این گروه آکانی سیمباین از آفریقای جنوبی و نفر دوم رده بندی جهانی است.
رکورد ایران با ۱۰ ثانیه و ۳ صدم ثانیه در اختیار تفتیان است. این دونده سرعتی ایران که در رده ۵۷ رده بندی جهانی قرار دارد، در سال ۲۰۲۱ هنوز نتوانسته رکوردی بهتر از ۱۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه ثبت کند.
تفتیان از نظر بهترین رکورد شخصی نفر ششم گروه، از نظر بهترین رکورد سال نفر هفتم گروه و از نظر رده بندی جهانی نفر ششم گروه است.
او در المپیک ریو با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه در رده سوم گروه خود در مرحله اول قرار گرفت و به نیمه نهایی رسید. تفتیان در نیمه نهایی هم رکورد ۱۰ ثانیه و ۲۳ صدم ثانیه را ثبت نمود و حذف شد.
دیروز و در اولین روز مسابقات دو و میدانی المپیک احسان حدادی با ۵۸ متر و ۹۸ سانتی متر در رده ۲۶ پرتاب دیسک قرار گرفت و فرزانه فصیحی هم با ۱۱ ثانیه و ۷۹ صدم ثانیه در مکان ۵۰ دو ۱۰۰ متر ایستاد.


1400/05/09
21:33:53
5.0 / 5
833
تگهای خبر: بازی , رقابت , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد