در ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی؛

نظام نوآوری داده كاوی به توان شناختی توسعه داده می شود

نظام نوآوری داده كاوی به توان شناختی توسعه داده می شود

ستاد توسعه علوم شناختی اعلام نمود: نظام نوآوری داده کاوی به توان شناختی توسعه داده می شود.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دکتر مجید نیلی احمد آبادی دبیر ستاد توسعه علوم شناختی، داده کاوی هوشمند به توان شناختی را حرکتی برای پردازش داده ها و اطلاعات برای اتخاذ تصمیم گیری های سازنده و مثبت جهت حل خیلی از مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه دانست.
وی با اشاره به اینکه حالا حجم عظیمی از دادگان درقبال موضوعات و مسائل متنوع در سطح جامعه در دسترس قرار دارد، اظهار داشت: با ورود مدلهای شناختی و با استفاده از روش های تلفیقی میتوان این دادگان را با هدف درک بهتر جامعه مخاطب به طور دقیق و عمیق تجزیه و تحلیل کرد.
دبیر ستاد توسعه علوم شناختی با اشاره به اینکه داده کاوی استخراج و کاوش حجم وسیعی از داده ها برای دستیابی به اطلاعات باارزش و گرانبها است، خاطرنشان کرد: داده کاوی برپایه مدلهای شناختی باعث تصمیم گیری برپایه واقعیات می شود.
نیلی اضافه کرد: یکی از اهداف ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی توسعه نظام نوآوری داده کاوی به توان شناختی و آشنایی شرکتهای دانش بنیان و مراکز دانشگاهی با این حوزه درحال ظهور است تا داده ها و اطلاعات به صورت علمی و فناورانه برای حل مسائل جامعه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: داده کاوی هوشمند به توان شناختی فصلی تازه برای انجام فعالیتهای بین رشته ای علوم داده، علوم شناختی و هوش مصنوعی است تا بتوان با افزایش کیفیت خدمات و محصولات و ایجاد زمینه های جدید، ارزش اقتصادی آن مورد توجه بخش های مختلف صنعت و جامعه قرار گیرد و به کمک آن به درک بهتری از مسائل اجتماعی اقتصادی، فرهنگی دست یافت.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با تکیه بر این که عرضه خدمات مطلوب در جامعه با کمک به طراحی و ساخت محصولات علمی و فن آورانه از اهداف این ستاد است، تصریح کرد: ستاد توسعه علوم شناختی از ایده های مراکز دانشگاهی، شکل گیری تیم های تحقیقاتی و آینده اقتصادی ان ها برای دستیابی به عرضه محصول و عرضه به بازار مصرف حمایت می کند.

1400/04/28
19:34:53
5.0 / 5
795
تگهای خبر: تیم , جت , خدمات , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد