سابریست ها در راه توكیو پرواز به امید موفقیت

سابریست ها در راه توكیو پرواز به امید موفقیت

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در حالی راهی بازی های المپیک توکیو می شود که خیلی از کارشناسان این تیم را شانس رسیدن به سکو در المپیک می دانند.به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، اولین گروه از کاروان ایران امروز (شنبه) راهی توکیو می شود تا در این آوردگاه به مصاف حریفان خود برود. در این پرواز ۲۸ ورزشکار حضور دارند که اعضای تیم ملی شمشیربازی ایران در آن حضور دارند. این تیم با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی عازم سرزمین آفتاب خواهد.

تیم ملی شمشیربازی ایران در بخش انفرادی سه سهمیه و در بخش تیمی یک سهمیه کسب کرده که در تاریخ این رشته و در اسلحه سابر بی نظیر است. در بخش تیمی هشت تیم کره جنوبی، لهستان، ایتالیا، آلمان، روسیه، ایران، آمریکا و مصر حضور دارند. تیم ایران در نخستیم دیدار خود برابر ایتالیا قرار گرفت و در صورت برتری برابر تیم سوم جهان راهی مرحله نیمه نهایی خواهد شد و به مصاف برنده دیدار لهستان و آمریکا خواهد رفت.

در بخش انفرادی هم سابریست های ایرانی رقابتی داغ و مهیج با حریفان جهانی دارند. مسابقات بخش انفرادی از ساعت ۴: ۳۰ صبح روز شنبه شروع خواهد شد و مجتبی عابدینی با قرار گرفتن در رده ۱۴ جهان شانس رسیدن به سکو است. همینطور پاکدامن و رهبری هم در این روز به مصاف حریفان خود می روند.

رقابت های شمشیربازی در بخش تیمی روز ششم بازی ها برگزار می شود و ایران در آن روز به مصاف تیم ایتالیا خواهد رفت. هدایت تیم شمشیربازی اسلحه سابر بر عهده پیمان فخری است. ملی پوشان شمشیربازی با کسب عنوان برترین تیم آسیا موفق به کسب سهمیه شدند. در بخش انفرادی هم ۶۴ نفر برتر اسلحه سابر در توکیو حضور دارند.

بنا به اعلام فدراسیون شمشیربازی پاداشی ویژه ای برای سابریست ها در نظر گرفته شده که در صورت کسب مدال تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل افزایش است.

بازی های المپیک توکیو از روز جمعه یکم مردادماه آغاز و تا هفدهم آن ماه ادامه دارد. کاروان ورزشی ایران با ۶۶ ورزشکار راهی این مسابقات می شود. ایران در این دوره از مسابقات رکورد اعزام ورزشکار را شکست.منبع:

1400/04/26
15:07:34
5.0 / 5
818
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیلیارد