با حضور صالحی امیری؛

پرچم المپیك از نعمتی به نیكخواه بهرامی سپرده شد

پرچم المپیك از نعمتی به نیكخواه بهرامی سپرده شد

مراسم جابجایی پرچم بین پرچمدار المپیک ریو 2016 و توکیو 2020 امروز (سه شنبه) در حضور رئیس کمیته ملی المپیک اجرا شد.به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، «سید رضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان امروز با حضور در محوطه پرچم ملی باغ موزه دفاع مقدس، پرچم کشور ایران را به صمد نیکخواه بهرامی پرچمدار کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ توکیو تحویل داد.

در این مراسم زهرا نعمتی پرچمدار ایران در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو پرچم مقدس و سه رنگ کشورمان را جهت اهداء به صمد نیکخواه بهرامی به سید رضا صالحی امیری تحویل داد و رئیس کمیته ملی المپیک نیز ضمن ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس و با آرزوی موفقیت و حضوری جوانمردانه برای تک تک ورزشکاران اعزامی ایران، این پرچم را به پرچمدار کاروان ورزشی ایران تقدیم کرد.

صالحی امیری در قسمتی از این مراسم گفت: هدف از انتخاب این مکان ادای احترام به پرچمداران همیشه زنده جمهوری اسلامی ایران یعنی شهدای گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس بود تا در سایه بلندترین پرچم ایران اسلامی، نماینده ورزشکاران بعنوان پرچمدار این مسئولیت بزرگ و خطیر را بر عهده بگیرد.

کمیته ملی المپیک کشورمان از زهرا نعمتی نیز بواسطه امانت داری و قبول مسئولیت پرچمداری در دوره قبل بازی ها تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدوارم کاروان پارالمپیک کشورمان نیز با پرچمداری شما حضوری موفق را در توکیو ۲۰۲۰ تجربه کند.

وی در آخر اظهار داشت: برای مردم ایران تک تک ۶۶ ورزشکار ایران اسلامی قهرمان هستند و همین که توانسته اند سهمیه حضور در این رویداد بزرگ را بدست آورند و نمایندگانی شایسته برای کشورمان باشند، قابل تقدیر است.

هانیه رستمیان ملی پوش رشته تیراندازی کشورمان نیز پس از سفارش کمیته بین المللی المپیک برای داشتن دو پرچمدار (مرد و زن) برای هر کاروان، از طرف ستاد عالی بعنوان پرچمدار زن کشورمان برگزیده شد که در مراسم رژه آیین افتتاحیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در کنار نیکخواه بهرامی و در راس کاروان حضور خواهد داشت.


1400/04/22
20:35:54
5.0 / 5
883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد