اجرای طرحی فناورانه در امتداد تولید بیشتر میگو

اجرای طرحی فناورانه در امتداد تولید بیشتر میگو

ایت بال: ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری اعلام نمود طرحی در امتداد تولید میگوی بیشتر با بهره گیری از فناوری در حال اجراست.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید میگو با کمک فناوری های مدرن، تولید میگو در کشور توسعه می یابد.
در همین راستا، روش های مدرن و فناورانه تولید متراکم آبزیان (سخت پوستان) توسعه می یابد. در این روشها به سبب تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد.
همچنین در این روش، به سبب تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد و تعویض آب هم کاهش پیدا می کند بنا بر این میزان آلودگی محیط زیست کمتر می شود.
در این مدل، دفعیات میگو همراه با غذای خورده نشده توسط باکتری های موجود مصرف می شود و تولید فلاک می کند، فلاک های تولید شده توسط میگو بعنوان غذا مصرف می شوند و این کار بهبود ضریب تبدیل غذایی را به دنبال دارد.
اجرای این طرح مزایایی چون «بومی سازی و تجاری سازی روش بیوفلاک در تولید متراکم میگو»، «توسعه فناوری و تجاری سازی مزارع هوشمند پرورش میگو»، «توسعه کسب وکار پرورش میگو بصورت گلخانه ای در مناطق کم برخوردار»، «ترویج کسب و کارهای عرضه آبزیان بصورت تازه»، «توسعه شرکت های مشاوره ای برای آموزش و راه اندازی سیستم بیوفلاک» و «توسعه شرکتها و تولید کنندگان تجهیزات و ملزومات آبزی پروری» را به دنبال دارد.


منبع:

1400/04/22
10:19:02
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: آموزش , بیماری , سیستم , مدل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیلیارد