عضو هیات رییسه فوتبال:

اساسنامه هیات های استانی درحال نهایی شدن است

اساسنامه هیات های استانی درحال نهایی شدن است

ایت بال: رییس کمیته امور استانها فدراسیون فوتبال از نهایی شدن اصلاح اساسنامه جدید هیات های استانی آگاهی داد.به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا؛ طهمورث حیدری این اظهارات را در جلسه کمیته امور استانهای فدراسیون در مرکز ملی فوتبال بیان کرد و اضافه کرد: درباره اصلاح اساسنامه هیات های استانی تبادل و نظر شد که در آینده ای نزدیک اساسنامه جدید هیات های استانی آماده خواهد شد. نباید فراموش کرد که باتوجه به اصلاح اساسنامه، فدراسیون بین المللی فوتبال-فیفا تاکید دارد اساسنامه و بخشنامه های دیگر فوتبال ایران هم باید منطبق بر اساسنامه به تایید آنها نوشته شوند.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: بررسی و اصلاح جدول ارزیابی عملکرد استانها و بخشنامه داخلی از دیگر مطالبی است که باید انجام گیرد و تلاش داریم با دقت و شرایط بهتری عملکرد هیات های استانی را پیگیری نماییم و ایجاد همدلی و انگیزه برای انجام امور اتفاقات مثبتی را در فوتبال ایران رقم خواهد زد.
حیدری به لطمه شناسی مسایل فراروی هیات های استانی گریزی زد و اظهار داشت: گلایه هایی از تعدادی از جریان ها و افراد وجود داشت که در حضور رییس فدراسیون بیان شد و البته لطمه شناسی و تقویت استانها کاری است که به مروز زمان و با کمک همه جامعه فوتبال و استانها انجام می شود. البته درباره بحث حق عضویت و خروج بازیکنان استان بررسی هایی انجام و جزییات آن نهایی شده است که بعضی موارد به تصویب در هیات رئیسه فدراسیون نیاز دارد.
وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال ایران همیشه اولویت اصلی فوتبال ملی هر کشور بشمار می رود. در همین ماه های اخیر هم تمام فکر و تمرکز اصلی مدیریت فدراسیون روی مسابقات حساس تیم در بحرین بود که با زحمات فدراسیون و تلاش کادر فنی و بازیکنا تیم ملی از این مرحله خیلی مشکل به خوبی با موفقیت عبور کردیم و استرس و خطر بزرگ از فوتبال ایران دور شد. عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال تاکید دارد که در کنار موفقیت تیم ملی، فوتبال در تمام استانها هم باید به خوبی توجه گردد و توسعه یابد.

رئیس کمیته اموراستان ها این را هم اظهار داشت: به دنبال تقویت استانها، رییس فدراسیون در هیات رئیسه برای طرحی مصوبه گرفت که برمبنای آن پنج درصد درآمد فدراسیون به هیات های فوتبال استانی کم برخوردار و سه درصد به هیات های برخوردار اختصاص داده شود. این گام بزرگی برای توسعه فوتبال بشمار می رود و نگاه حمایتی فدراسیون فقط به این مورد ختم نمی گردد و در قالب چندین طرح بزرگ باید تحولات اساسی را در توسعه فوتبال در استانها و سطح کشور شاهد باشیم. البته هیات های استانی هم برای پشتیبانی از فدراسیون و تیم ملی فوتبال اعلام آمادگی کرده اند.

حیدری در رابطه با بحث برگزاری انتخابات چند هیات فوتبال استانی هم می گوید: در رابطه برگزاری انتخابات برخی از هیات های استانی مشکلاتی وجود دارد که درحال بررسی و رفع آنها هستیم. البته وارد جزییات نخواهیم شد اما همه چیز را زیر نظر داریم تا با هماهنگی و شرایط مناسب مجامع استانی را برگزار می نماییم. البته مجمع استان همدان در انتهای ماه جاری انتخاباتش انجام خواهد شد. به زودی درباره انتخابات هیات فوتبال زنجان، قم، مازندران و... هم اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت. البته شرایط خاص کرونائی در کشور هم تاثیر مستقیمی روی برگزاری برخی از مجامع هیات های استانی داشته و ما نمی توانیم بدون مصوبه ستاد مبارزه با کرونا مبادرت به برگزاری مجامع داشته باشیم.
رییس کمیته استانها اظهار داشت: استان هایی که در سطح کشور و بخش بانوان تیم داری داشته باشند از طرف رییس فدراسیون فوتبال حمایت مالی خواهد شد که لیست آن درحال تهیه و تدوین است. عزیزی خادم تاکید دارد که به فوتبال بانوان هم به اندازه مردان باید توجه گردد و توسعه فوتبال بانوان هم اتفاقی است که هیات های استانی می توانند نقش بسیار مهمی روی آن داشته باشند.

منبع:

1400/04/17
13:08:21
5.0 / 5
795
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد